„Dvaadvacetiletý místní muž jel na jízdním kole po Palackého ulici, kde je osazena dopravní značka „Stůj, dej přednost v jízdě!“ a nedal přednost jedoucího vozidlu značky Škoda Octavia, se kterým jel řidič po hlavní komunikaci ulicí Měchurova. V prostoru křižovatky došlo ke střetu jízdního kola s vozidlem. Na jednomístném kole cyklista přepravoval ještě dalšího muže ve věku devětadvacet let,“ sdělila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

close Nehoda cyklisty s autem v Klatovech. info Zdroj: PČR zoom_in

U obou řidičů byly provedeny dechové zkoušky s negativními výsledky. Cyklista se podrobil i testu, zda není ovlivněn návykovou látkou a ten byl pozitivní na konopí. Cyklista i jeho spolujedoucí utrpěli zranění a byli převezeni do zdravotnického zařízení k ošetření. „Jeden byl s úrazem horní končetiny převezen na chirurgii v Klatovech a druhý se středně těžkým sdruženým poraněním převezen na emergency do Fakultní nemocnice v Plzni,“ sdělil krajský mluvčí zdravotnické služby Robin Šín.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Odhadnutá hmotná škoda činí na vozidle šedesát tisíc a na jízdním kole dva tisíce korun.