První nehoda se stala hodinu po poledni u Dražovic. „Řidička ve věku 45 let z Plzně jela s vozidlem Ford Fiesta po komunikaci ve směru od obce Žihobce na Dražovice. Žena za přehlednou mírnou levotočivou zatáčkou z dosud nezjištěných příčin narazila přední částí vozidla do stromu nacházející se vpravo mimo komunikaci. Řidička po dopravní nehodě nebyla schopna provést dechovou zkoušku. V nemocnici v Plzni se podrobila odběru krve. Škoda na vozidle byla odhadnuta na deset tisíc korun," informovala Dana Ladmanová z klatovské policie.

Pro řidičku musel přiletět vrtulník. „Žena byla s vážnými zraněními převezena letecky do Plzně," sdělila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služba Lenka Ptáčková.

K nehodě byli vysláni i hasiči ze Sušice. „V době příjezdu na místo o zraněnou řidičku pečovala záchranka. Hasiči vyhledali místo na přistání vrtulníku a navedli pilota. Provozní kapaliny žádné neunikly," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

O necelou hodinu později se stala další nehoda u Soběšic. „Ve 14.05 hodin jel 40letý řidič z obce na Horažďovicku s traktorem s přívěsem, na kterém měl naložené balíky se senem. V obci Soběšice při jízdě po rovném úseku se dva balíky se senem z přívěsu uvolnily a spadly na levou stranu v době, kdy v protisměru přijížděla řidička s vozidlem značky VW Passat, které do balíků narazilo přední částí," popsala nehodu Ladmanová.

Dechovými zkouškami bylo vyloučeno užití alkoholu u obou řidičů. Odhadnutá škoda na vozidle VW Passat činí 100 000 Kč.

Na místo byli vysláni hasiči z Horažďovic, kteří provedli protipožární opatření. „Po příjezdu se o zraněnou řidičku starala záchranná služba. Odtah si zajistila rodiny řidičky. Úklid balíků zajistilo zemědělské družstvo," uvedla Jakoubková.

Řidička ve věku 45 let byla podle Ptáčkové s poraněním hrudníku převezena do sušické nemocnice.