Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjížděly nejprve v neděli večer k nehodě 25letého mladíka, který se svým Volkswagenem Corrado havaroval u Rejštejna. „Řidič jel po komunikaci vedoucí od obce Rejštejn do Sušice. Na rovném a přehledném úseku silnice však vyjel mimo vozovku, kde čelně narazil do stromu,“ popsala nehodu policistka Jana Tomková.

„Muž utrpěl otřes mozku a byl převezen na chirurgii sušické nemocnice,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. „Šetřením nehody vyšlo najevo, že řidič před jízdou požil zřejmě větší množství alkoholu, jelikož hodnota naměřeného alkoholu došplhala skoro na hranici tří promilí, zastavila se na 2,81,“ doplnila Tomková. Muž je tak podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V pondělí ráno pak nezvládl svoji dodávku 45letý řidič z Prachaticka a částečně zdemoloval rekonstruovaný most v Kocourově. Muž, který jel od Horažďovic směrem na Klatovy, tvrdil, že mu selhaly brzdy, to vše ale bude prověřovat policie. Řidič, kterého odvezla s naraženou páteří sanitka do klatovského nemocnice, bude ale muset i vysvětlit, jak je možné, že mu při dechové zkoušce bylo naměřeno 0,35 promile alkoholu.

Nehoda výrazně zkomplikovala průjezd obcím a radost neudělala ani místním, kteří se už těší, až bude vše hotovo. „To je strašné. Takovou práci jim to dalo a on to zničí. Tady těch bouraček je,“ posteskl si na místě jeden z obyvatel Kocourova.