V neděli odpoledne tam havaroval osobní vůz, v němž cestovali dva lidé. Řidiče museli hasiči vystříhat a poté ho transportoval vrtulník ve vážném stavu do plzeňské nemocnice. Jeho přítelkyně, se kterou měl údajně před svatbou, utrpěla lehké zranění.

„V neděli v 16.10 hodin řídil 49letý muž z Bystřice nad Pernštejnem Opel Tigra ve směru od Hradešic na Horažďovice. Po projetí přímého úseku a levotočivé zatáčky vyjel s vozidlem vlevo mimo komunikaci, kde havaroval,“ popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie.

„Po příjezdu  na místo jsme zjistili, že  havarované  osobní vozidlo stojí částečně na kolech,   nakloněné v příkopu silnice. Uvnitř zůstal zaklíněn řidič, proto jsme nasadili hydraulické vyprošťovací zařízení a postupně jsme vypáčili dveře a odstřihli střechu vozidla,“ informovala krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Doplnila, že poté hasiči předali oba zraněné záchranářům a pomohli ještě s transportem řidiče do vrtulníku.

„Muž byl ve vážném stavu letecky transportován na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. O rok starší žena byla převezena s úrazem hlavy na chirurgii do Sušice,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Úsek za Hradešicemi směrem na Malý Bor na hlavním tahu Klatovy – Horažďovice je velmi nebezpečný, jen za poslední tři roky tam zahynuli tři lidé. Tentokrát tam ale žádný křížek nepřibude, stav řidiče už je stabilizovaný. „Ještě několik týdnů si u nás ale poleží,“ upozornila v pondělí odpoledne mluvčí FN Plzeň Renata Jenšíková.