Tři zraněné si vyžádala srážka dvou vozů na Šumavě. „Okolo 20.45 hodin řídil 31letý muž ze Sušicka vozidlo tovární značky Suzuki ve směru od Nové Hůrky na Dobrou Vodu. Po projetí mírné pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy a na namrzlé vozovce dostal smyk. Vjel do protisměru a došlo k čelnímu střetu s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia. Po střetu bylo vozidlo Suzuki odraženo vlevo mimo komunikaci a zůstalo na střeše," popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala, že škoda činí 250 tisíc korun. Ošetření potřebovali oba řidiči i spolujezdec ze škodovky. „Všichni tři byli převezeni do sušické nemocnice," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Zraněním skončila i ranní nehoda teprve 19leté dívky ze Sušicka, která havarovala s Fordem Fiesta na Kolinecku. „Mezi obcemi Boříkovy a Hradiště nepřizpůsobila rychlost jízdy, na zasněžené vozovce dostala s vozidlem smyk a narazila přední částí vozidla do stromu. Škoda je 20 tisíc korun," uvedla Ladmanová. Řidička byla převezena do sušické nemocnice.

Větší štěstí měl 38letý muž z Domažlicka, který narazil se svým Audi A8 čelně do vzrostlého stromu mezi obcemi Slatina a Balkovy. Na voze sice způsobil škodu 100 tisíc korun, vyvázl ale bez zranění.

Bez zranění se obešel i dopolední čelní střet dvou vozů na Vráži. Hasiči tam na likvidaci uniklých provozních kapalin spotřebovali přes 20 kg sorbentu.