První z nehod se stala v pondělí v Újezdu u Chanovic a na svědomí ji má osmadvacetiletý muž z Horažďovic, který řídil vůz BMW. „Při vjezdu do nepřehledného úseku vozovky nepřizpůsobil rychlost jízdy, kdy jelo v protisměru vozidlo citroën, kterému nedal přednost u dopravní značky „přednost protijedoucích vozidel" a které ohrozil. Jeho řidič musel najet na pravou krajnici, aby zabránil čelnímu střetu. Řidič s BMW najel vpravo mimo komunikaci, dostal se s vozidlem do smyku, přejel do protisměru a narazil s vozidlem do kamenné zídky. To poté zůstalo na pravém boku," popsala karambol, který se naštěstí obešel bez zranění, Dana Ladmanová z klatovské policie.

Dodala, že u řidiče byla provedena dechová zkouška s výsledky měření 0,57 a 0,00 promile alkoholu. Provedený test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Muž byl převezen do nemocnice v Sušici, kde se podrobil lékařskému vyšetření, ale odběr krve a moči odmítl. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Hmotná škoda na vozidle a zídce činí 110 tisíc korun.

Druhá z nehod se odehrála v úterý na silničce z Beňov do Novákovic. „Šedesátiletá žena z Klatovska, která řídila Renault Clio, se při projíždění levotočivé zatáčky zalekla protijedoucího vozidla a přední částí svého vozidla narazila do stromu," informovala Ladmanová. „Žena byla s lehkým zraněním převezena do Klatovské nemocnice," doplnila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Dechová zkouška byla negativní.