Nehoda se stala před 16. hodinou na křižovatce silnice z Nýrska do Hodousic a hlavní silnice od Klatov na Železnou Rudu. Srazila se Škoda Fabia se čtyřmi cizinci se Škodou Octavia, ve které cestovali manželé se sedmiletým synem.

"Vrtulníky z místa nehody transportovaly čtyři zraněné na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín, na místě zasahoval vrtulník z Plzně-Líní a vrtulník z Bechyně. Muž, žena a chlapec pak byli přepraveni sanitními vozy na chirurgickou ambulanci Klatovské nemocnice. Nikdo ze zraněných by podle mých informací neměl být bezprostředně ohrožen na životě,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Martin Brejcha.

Všichni čtyři zranění, které transportovaly vrtulníky, byli podle policejní mluvčí Hany Kroftové cestující z fabie. „Dechová zkouška byla u obou řidičů negativní. Pravděpodobným viníkem je řidič vozidla se čtyřmi cizinci, jde o muže, ročník 1993,“ doplnila Kroftová.

Nehoda křižovatku zcela uzavřela na více než hodinu, silnici hasiči zcela zprůjezdnili v 17:44 hodin.

„Havarovaná vozidla jsme zajistili, provedli jsme protipožární opatření, asistovali jsme zdravotnické záchranné službě a letecké záchranné službě při ošetření zraněných a provedli jsme úklid místa nehody,“ uvedl na místě hasičský velitel zásahu Josef Voráček s tím, že vyproštění zraněných pomocí hydraulických zařízení nebylo zapotřebí.