Osud si umí někdy nepěkně pohrát. U Rabí, na hlavním tahu z Horažďovic do Sušice, jen pár metrů od místa, kde v polovině listopadu zahynul při srážce dvou aut a následném nárazu do stromu horažďovický podnikatel, vyletělo v pondělí v podvečer ze silnice malé třídveřové suzuki, v němž cestovalo šest mladých lidí. Všichni jsou zraněni, dva musel odvézt vrtulník do Plzně. Řidič, 25letý muž z Horažďovic, nadýchal téměř 2,5 promile alkoholu.

Prý mu strhl volant

Hasiči zraněné vyprošťovat nemuseli, před nimi je z auta dostali náhodní svědci. „Přijeli jsme na místo jako druzí. Spolu s nějakým pánem v montérkách, který u nehody zastavil před námi, jsme vyprošťovali lidi z auta. Podařilo se nám otevřít dveře a přeřízli jsme bezpečnostní pás, protože řidič byl zaklíněný. Takhle jsme dostali ven ty, co nedokázali vylézt sami. Celkem jich tam bylo šest. Řidič nám řekl, že mu kamarád ze zadního sedadla strhl ve stodvacetikilometrové rychlosti volant,“ řekl Deníku na místě motorista Jan Holeček. „Protože zraněné dostali z vozu občané, my jsme pomáhali až s jejich ošetřováním,“ doplnil hasičský velitel zásahu Vladimír Reindl.

„Z místa odvezl vrtulník muže s vážným zraněním nohy a ženu s poraněním hlavy, další čtyři cestující byli rozvezeni sanitkami do nemocnic v Sušici a ve Strakonicích. Všichni byli ve věku od 20 do 30 let,“ informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Měl 2,42 promile

„Řidič jel ve směru z Horažďovic na obec Rabí. Dostal smyk, vlevo mimo vozovku narazil do stráně, vozidlo se převrátilo, narazilo do stromu, a skončilo na střeše,“ popsala nehodu klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Zároveň potvrdila, že řidič byl opilý. „Dechová zkouška ukázala 2,42 promile alkoholu v dechu,“ uvedla, další okolnosti nehody, například zda motorista užil před jízdou i drogy, už ale vzhledem k tomu, že vyšetřování je v začátcích, odmítla komentovat.

Nehoda silnici zcela zablokovala na více než dvě hodiny.

U Srní tři zranění

Pondělí bylo na Klatovsku na nehody se zraněním „úrodné“, hasiči a záchranáři museli zasahovat i u Srní, kde skončilo také auto mimo vozovku. „Záchranná služba odvezla tři lehce zraněné osoby. Odtažení vozidla si zajistil sám majitel. Silnice byly v této oblasti zledovatělé, byla povolána Správa a údržba silnic Sušice,“ informovala krajská mluvčí hasičů Blanka Nechvátalová.