„V neděli jel dvaačtyřicetiletý muž z obce u Plzně s vozidlem BMW třicet minut po čtvrté hodině ranní po silnici od Klatov na Železnou Rudu. U obce Javorná na rovném úseku komunikace přejel do protisměru a střetl se s protijedoucím vozidlem Fiat Stilo,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Provedená dechová zkouška byla u řidiče BMW s výsledkem 1,51 a opakovaně 1,44 promile alkoholu. Policisté muže převezli do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. U druhého řidiče byla negativní dechová zkouška. Policisté provedli prohlídky dvou poškozených vozidel a u obou zadrželi osvědčení o registraci vozidla. Odhadnutá hmotná škoda činí 250 tisíc korun.

Na místě zasahovali i hasiči, kteří pomocí sorbentu odstranili olej, který na silnici unikl.

Následky po nehodě uklízeli hasiči i v Horažďovicích, kde se střetla dvě vozidla v neděli okolo jedenácté hodiny. „Z havarovaných vozidel na silnici vytekly provozní kapaliny a vysypaly se střepy. Hasiči odtlačili nepojízdná auta ke krajnici a povrch vozovky očistili. Nehoda se obešla bez zranění,“ sdělila krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.