Dva požáry rodinných domků zaměstnaly v sobotu večer profesionální i dobrovolné hasiče na Klatovsku. Nejprve vyjížděli k požáru dvoupodlažního dlouhodobě neobývaného rodinného domu v Železné Rudě - Alžbětíně, kde požár vznikl v obytné části domu. „Škoda je prozatím vyčíslena na půl milionu korun, příčina vzniku požáru a jeho okolnosti jsou v šetření policie. Nikdo v době požáru v domě nebyl, nikdo nebyl zraněn,“ informoval řídící důstojník Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Aleš Bucifal.

Hořelo také ve Velharticích. „Tam hořelo v elektroinstalaci rodinného domu ,“ doplnil informace hasič.

V neděli ráno zas hasiči vyjížděli k dopravním nehodám. Na jejich vzniku mohlo mít podíl i ranní náledí.

„Jedna nehoda byla na Horažďovicku v úseku mezi Hradešicemi a Nalžovskými Horami. „26letý řidič nezvládl výjezd z levotočivé zatáčky, přejel do protisměru a skončil v poli. Škoda byla odhadnuta na padesát tisíc korun,“ popsala nehodu krajská policejní mluvčí Martina Kohoutová. Tato nehoda si vyžádala lehké zranění. "Zraněná osoba byla převezena na chirurgii do Klatov k dalšímu ošetření,“ potvrdila Deníku mluvčí Zdravotnické a záchranné služby Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Druhá nehoda se stala v Mánesově ulici v Klatovech. "I tam z nehody 21letá řidička vyvázla s drobným zraněním,“ dodala Ptáčková. "Řidička přehlédla zaparkované vozidlo, do kterého narazila. Škoda je odhadnuta na 45 tisíc korun,“ doplnila informace Kohoutová.