S autem skončil nedaleko Lomce na Klatovsku v kotrmelcích a z vozu, zmuchlaného jako krabička od cigaret, ho museli vyprostit hasiči. Záchranářský vrtulník ho poté transportoval do Plzně.

„Jeli jsme z Klatov směrem na Janovice. On jel proti, předjížděl tři auta na plné čáře a nezvládl to. Moc nechybělo a sestřelil nás, měli jsme štěstí. Udělal v poli několik kotrmelců a skončil na střeše. Vyrazil střešní okno, hlavu měl zapíchnutou v oraništi. Tak jsem volal na chlapy a obrátili jsme auto na kola. Uvolnili jsme ho, aby se nezadusil,“ popsal Deníku události řidič, který nehodu viděl.

Zraněnému řidiči museli ze zdemolovaného vozu pomoci hasiči, neboť byl uvnitř zaklíněný. „Použili jsme rozpínák a hydraulické nůžky a odstranili jsme dveře. Poté jsme zraněnou osobu vyprostili a předali ji zdravotnické záchranné službě,“ uvedl hasičský velitel zásahu.

Pro vážně zraněného mladíka, který podle prvotního šetření policie zřejmě dostal při riskantním předjíždění smyk, musel přiletět záchranářský vrtulník.