Nejvážnější nehoda se stala ve čtvrtek v podvečer u Kolince. „Osmnáctiletý muž z Plzně jel s vozem Mercedes Benz, v mírně levotočivé zatáčce s vozidlem dostal smyk, vjel vlevo mimo komunikaci na pole, kde se vozidlo opakovaně překročilo přes střechu. Dechová zkouška u řidiče byla negativní,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Nehoda mladíka měla vážné následky, na místo musely vyjet tři sanitky. „Letecky jsme transportovali dvě slečny mladší 15 let se středně těžkým zraněním při vědomí na urgentní příjem Fakultní nemocnice. Muž ročník 2001 s lehkým zraněním do Klatovské nemocnice, stejně tak další dvě slečny mladší 15 let, které měly povrchová zranění,“ sdělila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Další nehoda se stala odpoledne u Zelené Lhoty. Tam řidič, který havaroval, nadýchal dvě promile.„Třiačtyřicetiletý muž z obce na Vsetínsku jel s vozem Opel Corsa od obce Zelená Lhota na Milence, v mírné levotočivé zatáčce dostal smyk, vjel do protisměru mimo komunikaci a havaroval mimo vozovku, kde skončil na levém boku v silničním příkopu. Řidič se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,01 a opakovaně 1,90 a 2,03 promile alkoholu. Muž byl převezen k ošetření do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde byl proveden i odběr krve,“ sdělila Ladmanová.

Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V podvečer se stala také nehoda auta a motocyklu v Tyršově ulici v Klatovech, ze které vyvázl motorkář se zraněnou nohou.

Další srážku auta a motocyklu vyšetřovali policisté také v pátek dopoledne ve Voříškově ulici v Klatovech. „Motocyklista, kterým byl mladistvý, přejel železniční přejezd ve Voříškově ulici, na přilehlé křižovatce s Čechovou ulicí jel šestašedesátiletý muž z obce u Klatov s vozidlem značky Hyundai a motocyklistovi nedal přednost. Mladík zareagoval, před střetem spadl s motocyklem na komunikaci a následně hlavou narazil do levého boku vozidla. Zraněný motocyklista byl převezen do nemocnice v Klatovech,“ informovala Ladmanová.

Provedené dechové zkoušky byly u řidičů s negativními výsledky.

Policie dopravní nehodu dále šetří.