Mezi Spáleným Poříčím a Štítovem sjel v levotočivé zatáčce ze silnice a kamion skončil převrácený na střeše. Řidičova strana kabiny byla tak zničená, že hasiči nemohli ani bezvládné tělo vystříhat, dokud kamion nenadzvedli jeřábem. Silnice byla několik hodin zcela uzavřená.

Proč vjel náklaďák na kraj vozovky, kde se stal neovladatelným, je stále nevyřešenou otázkou. Proti němu s největší pravděpodobností nikdo nejel. Protože je před místem tragedie hned několik zatáček po sobě, nemohl jet ani moc rychle. Záchranáři na místě spekulovali i o možném infarktu, to ale může prokázat až pitva. „Je také možné, že se pro něco natahoval nebo se mu hnul náklad,“ krčil rameny Milan Šimánek z chválenické odtahové služby. Nic nevěděl ani svědek nehody. Jel prý zhruba pětset metrů za ním a z jiné zatáčky viděl pouze, jak se náklaďák převrátil.

Podle obyvatel Štítova bývají v serpentinách na Spálené Poříčí nehody docela často, ale v jiných zatáčkách. „Je to tady dost úzké a přitom tu jezdí jeden náklaďák za druhým, protože Nezvěsticemi neprojedou pod mostem. Kdyby Američani neustoupili od radaru, mohl být obchvat a tady klid,“ říkali.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Slovan, Košutky a dobrovolní z Blovic. Velitel stanice Slovany Dušan Nový dodal, že kromě vyproštění řidiče hasiči také zamezili úniku provozních kapalin z auta a místo předali odboru životního prostředí blovického úřadu. Policie podle slov mluvčího Josefa Aubrechta vyčíslila škodu 300 tisíc korun a zabývá se zjišťováním příčiny smrtelné nehody.