„V 6.40 hodin jel jednadvacetiletý řidič ze Sušice s vozidlem značky BMW 316i ve směru od Sušice na Dlouhou Ves. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy, nezvládl řízení a vlevo narazil s vozidlem do vzrostlého stromu. Vzhledem ke zranění řidiče nebyla na místě provedena dechová zkouška a byl vyžádán odběr krve v nemocnici,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Náraz do stromu byl tak velký, že muže museli hasiči z vozu vyprostit, poté ho předali do péče zdravotnické služby. „Muž byl po ošetření převezen letecky na emergency Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. Utrpěl vážné zranění dolních končetin, byl při vědomí a nebyl v bezprostředním ohrožení života,“ sdělil krajský mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

Ilustrační foto.
Vandal posprejoval v Klatovech 22 garáží

Hasiči na místě provedli protipožární opatření.

Další vážně vypadající nehoda se stala večer u Červeného Poříčí, kde skončilo auto na střeše.

Naštěstí se ale nikomu nic vážného nestalo. „Třiatřicetiletá žena z Písku jela s vozidlem značky Peugeot 106 po silnici ve směru od obce Borovy na Švihov. Před obcí Červené Poříčí, po projetí levotočivé zatáčky, se řidička plně nevěnovala řízení, vjela na pravou krajnici a následně přejela do protisměru, kde se vozidlo převrátilo na střechu. Žena byla se zraněním převezena do nemocnice v Klatovech a po ošetření byla propuštěna,“ informovala Ladmanová.

Provedená dechová zkouška byla u ženy s negativním výsledkem. Po prohlídce vozidla policisté zadrželi osvědčení o registraci vozidla.

Odtah poškozeného auta.
Smíchali benzín s naftou, auta pak vezla odtahovka