„Vyjížděli jsme k ohlášené nehodě dvou motocyklů. Na místě se ukázalo, že motocykl byl jen jeden. Nehoda se stala na známém místě, ve sjezdu z Nejvyššího bodu. Řidič po pádu a podjetí svodidel skončil několik metrů mimo komunikaci v příkopu. První pomoc mu poskytli okolo jedoucí řidiči. Při našem příjezdu na místě již zasahovala zdravotní záchranná služba a Horská služba. Na půl hodiny byla uzavřena hlavní mezinárodní silnice Klatovy – Železná Ruda. Přistával na ní vrtulník," popsal nehodu Filip Brož z železnorudské hasičské jednotky.

Místo, kde se mladý, teprve devatenáctiletý motorkář ze Stodu zranil, není záchranářům neznámé. „Asi deset kilometrů od Železné Rudy jsou na hlavním tahu do vnitrozemí klopené ostré serpentiny, které svádějí k závodní jízdě. Je to v případě riskování velmi nebezpečné místo, kde za deště uklouznou a vjedou do lesa při rychlé jízdě i automobily," komentoval okolnosti nehody člen Horské služby Petr Pospíšil.

„Návštěvníci Šumavy se nás tu a tam ptají, co děláme v létě, když lidé nelyžují. Zde je jasná odpověď. Zachraňujeme pěší turisty a cyklisty v lesích a asistujeme při záchraně motoristů. Není to první a jistě zdaleka poslední případ," řekl k zásahu Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Doplnil, že záchrana motocyklisty opět prověřila perfektní připravenost a koordinaci všech složek integrovaného záchranného systému.