Auta se srazila v půl šesté v zatáčce u odboček na Lhůtu a Nový Čestín. „Dvaašedesátiletý muž ze Sušice jel se Škodou Fabia směrem od Kocourova, při průjezdu pravotočivou zatáčkou vjel do protisměru a čelně se srazil s protijedoucím Fordem Mondeo," popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie. Dva ze zraněných museli z havarované fabie vyprostit hasiči. Při nehodě byla těžce zraněna devětapadesátiletá žena ze Sušicka, která cestovala právě ve fabii.

„Na místě bylo celkem šest zraněných, čtyři ženy a dva muži. Jedna žena byla na místě resuscitována a pak v kritickém stavu sanitkou převezena na akutní příjem Fakultní nemocnice v v Plzni," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Martin Brejcha s tím, že kvůli špatným povětrnostním podmínkám nemohl vzlétnout vrtulník Letecké záchranné služby. „Ostatních pět zraněných skončilo se středně těžkými zraněními v péči lékařů Klatovské nemocnice," doplnil Brejcha. 

„Z havarovaných vozidel unikly provozní kapaliny, hasiči je odstranili pomocí sorbentu. Kvůli náledí si velitel zásahu vyžádal na místo zásah správy a údržby silnic," informovala krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Trochu záhadou je podle dispečera zimní údržby Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Jiřího Slapničky, kde se vzala několikacentimetrová vrstva čerstvého sněhu v úseku mezi Mochtínem a Kocourovem. Jinde v regionu totiž téměř nesněžilo. „Z ničeho nic se na malém úseku objevilo větší množství sněhu, které jinde není. V celém regionu je jinak klid, silnice jsou vymrzlé, sem tam je mlhavo. Nedokážeme si to s policií vysvětlit, " uvedl Slapnička.

Hlavní silnici z Klatov na Horažďovice nehoda na téměř dvě hodiny zcela zablokovala. „Komunikace byla uzavřena do 7.20 hodin a následně od 8.30 do 9 hodin, kdy byla na místě odtahová služba a policisté dopravu řídili kyvadlově. Na vozidlech byly osazeny pneumatiky s odpovídající hloubkou dezénu, u obou řidičů byly provedeny dechové zkoušky s negativními výsledky," doplnila Ladmanová.

Těžce zraněná žena zůstává v plzeňské Fakultní nemocnici. "Zdravotní stav ženy z dnešní dopravní nehody u Mochtína je v současnosti velmi vážný," uvedla  v poledne mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová. 

Čtěte také: https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/on-line-prezident-milos-zeman-navsteva-plzensky-kraj-20170124.html