Nehoda se stala v sobotu okolo 16.30 hodin u Horažďovic směrem na Rabí a podle policejního vyšetřování ji s největší pravděpodobností zavinil 24letý řidič BMW. „Nezvládl předjíždění vozidla Škoda Octavia, řízeného 26letým řidičem, a narazil do něj,“ uvedla krajská policejní mluvčí Hana Jehlíková. Po nárazu skončila octavia na střeše a BMW sjelo do příkopu, kde mu začal hořet motor.

„V době našeho příjezdu vozidlo BMW hořelo v motorovém prostoru. Nejprve jsme zjistili, zda nejsou ohroženi lidé. Poté jsme pomocí vysokotlaku uhasili vozidlo a věnovali jsme se zraněným osobám ve spolupráci se zdravotní záchrannou službou. Zajistili jsme vozidla proti úniku kapalin a požáru. Ve vozidle BMW se domníváme, že bylo pět osob, a ve vozidle Škoda Octavia pouze řidič,“ řekl Deníku hasičský velitel zásahu Karel Štěpán.

„Sanitky z místa odvezly pět mladých lidí ve věku kolem dvaceti let, všichni měli lehčí zranění. Část byla převezena do Sušice, část do Klatov,“ informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

„U obou řidičů policisté vyloučili dechovou zkouškou požití alkoholu,“ doplnila Jehlíková. (ki, dl)