„Dvaatřicetiletý muž z obce na Domažlicku projížděl Štěpánovicemi ve směru na Plzeň, kdy s vozidlem Ford Fusion při průjezdu mírně pravotočivé zatáčky vjel vlivem nepozornosti do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím Fiatem Sedici. Policisté u obou vozidel po jejich prohlídce zadrželi osvědčení o jejich registraci a policie zahájila ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání ublížení na zdraví z nedbalosti. Dechové zkoušky u obou řidičů byla negativní,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Kvůli vážným zraněním musel na místo přiletět vrtulník. „Muž a žena utrpěli vážná zranění a byli letecky převezeni na emergency Fakultní nemocnice v Plzni. Dále jsme na místě ošetřili dítě ročník 2011, které jsme poté převezli na chirurgické oddělení Fakultní nemocnice v Plzni,“ sdělil krajský mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

Zraněnou ženou byla čtyřiačtyřicetiletá řidička z obce na Plzni severu, která jela s vozidlem fiat a dítě bylo spolujezdcem řidiče z fordu.

Hasiči provedli na místě protipožární opatření, zajistili místo nehody a po odvezení vozidel odtahovou službou uklidili komunikaci a uniklé pohonné hmoty.

Nehoda v Domažlické ulici v Klatovech
Dívka má nehodu neustále před očima