„K nehodě došlo před obcí Tedražice ve směru od Hrádku. Po střetu se traktor převrátil na bok. Hasičům si řidič traktoru stěžoval na bolesti. Velitel zásahu na místo povolal zdravotníky. Z traktoru uniklo menší množství nafty přes víčko nádrže. Majitel traktoru si zajistil odtahovou službu, kamion odjel po vlastní ose. Silnice byla po dobu zásahu uzavřena," konstatovala krajská hasičská mluvčí Pavla Jakoubková.

„Proti směru jízdy kamionu a traktoru jelo další auto. Jeho řidič nejprve zpomalil, následně se rozjel. Traktorista už téměř stál a dával znamení k odbočení, když do něj narazil kamion. Řidič protijedoucího vozu se vrátil na místo nehody, začal nadávat řidiči kamionu s tím, že má vše nahrané a volá policii. Ale odjel," popsal Deníku nehodu Josef D. ze Sušice, který ji viděl na vlastní oči.

„Řidič, kterým byl 28letý muž z obce na Sušicku, řídil nákladní vozidlo s návěsem. Nepřizpůsobil rychlost jízdy, přehlédl levou směrovku vpředu jedoucího a odbočujícího traktoru a zezadu do něho narazil. Alkohol byl vyloučen u obou řidičů," uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Zdravotnická záchranná služba na místě ošetřila řidiče traktoru. „Muž byl následně převezen do nemocnice v Sušici," sdělila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.