Ohradní zeď kostela je nemovitou kulturním památkou. Její oprava začala letos v červenci a byla vyčíslena na téměř půl milionu korun. Vše šlo dle plánu, chyběl už jen nátěr, ale to se změnilo v pondělí ráno.

„V ranních hodinách jel kamion od Sušice na Horažďovice a v místě, kde je kostel, vjel mimo vozovku a naboural do opravené zdi. Právě dnes měli pracovníci zeď bílit, byli dva metry od toho. Naštěstí se nikomu nic nestalo, což bylo štěstí, protože byli z druhé strany zdi,“ řekl starosta Rabí Miroslav Kraucher.

Toho nyní čeká opět plno práce, protože kamion poškodil zeď v délce deset metrů. „Budeme jednat s pojišťovnou, hledat firmu na opravu a vše budeme muset řešit s majitelem kamionu. Musí se vše dát do pořádku, aby zeď byla opravená. Jsou to starosti navíc, ale hlavní je, že se nikomu nic nestalo,“ dodal starosta s tím, že řidič zřejmě nezvládl jízdu na mokré vozovce a naboural. „Při pádu zdi došlo k poškození čtyř náhrobků,“ doplnila informace klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Škody na kamionu jsou předběžně vyčísleny na sto tisíc korun a na zdi a náhrobcích dvě stě tisíc korun.