Při čelní srážce byly zraněny tři osoby. „Po příjezdu na místo nehody jsme ve voze našli dvě zaklíněné zraněné osoby, které jsme museli vyprostit. Po vyproštění jsme je předali do péče záchranné služby, která je odvezla do Klatovské nemocnice. Následně jsme provedli protipožární opatření a pomáháme s řízením dopravy,“ informoval velitel zásahu HZS Klatovy František Mašek.

Zraněné osoby byly převezeny na chirurgické oddělení Klatovské nemocnice, jak Deníku sdělila mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Pravděpodobnou příčinou nehody byla rychlá jízda. Vozidlo jedoucí od Janovic nad Úhlavou odbočovalo na Novákovice, a tím že čekalo, než přejedou auta z protisměru, se za ním vytvořila menší kolona. „Nákladní auto, které přijíždělo od Janovic nestihlo přizpůsobit rychlost a narazilo do dacie, která stále poslední v koloně, poté se nákladní auto dostalo do protisměru a tam se čelně střetlo se Seatem Cordoba. Příčiny nehody jsou stále v šetření,“ řekl Deníku policista Libor Pilař.