I když takovéto střety často končívají vážnými zraněními nebo dokonce tragicky, tentokrát se naštěstí nic vážného nestalo. Jeden z řidičů ale přesto skončil v nemocnici.

„V 16 hodin řídil 57letý muž z Klatov vozidlo Kia Picanto ve směru od obce Tupadly na obec Drslavice. Při projíždění pravotočivé zatáčky vjel s vozidlem do protisměru, kde narazil do projíždějícího Fordu Transit a za ním jedoucího Renaultu Kangoo. Následně narazil do kovových svodidel a vozidlo zůstalo v silničním příkopu," popsala první z karambolů Dana Ladmanová z klatovské policie.

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, ale pro viníka přesto nebude mít dobrý konec. Při dechové zkoušce 57letý muž totiž nadýchal 1,47 promile alkoholu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Hasiči se vyhnuli čelnímu střetu

Jen o pár desítek minut později se podobná nehoda stala na Sušicku, mezi obcemi Červené Dvorce a Volšovy. „Vraceli jsme se s cisternou z likvidace sršňů. U tzv. Pátečku náhle vjela protijedoucí Škoda Favorit do protisměru. Snažili jsme se jí co nejvíce uhnout, ale přesto narazila do našeho levého boku. Naštěstí auto nezůstala pod cisternou, ale bylo odraženo a skončilo v příkopu," řekl Deníku velitel sušické požární stanice Petr Ježek.

Předběžně odhadnutá škoda se blíží čtvrt milionu korun. Hasičům v tatře se nic nestalo, pro 79letého řidiče favoritu ze Sušicka ale musela přijet záchranka. „Muž byl s lehkým zraněním převezen do sušické nemocnice," informoval krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Václav Ondra. V tomto případě bylo požití alkoholu vyloučeno.