První nehoda se stala na hlavním tahu z Klatov na Horažďovice. „Padesátiletý muž z Plzně řídil svůj motocykl ve směru od Malého Boru na Hradešice. V pravotočivé zatáčce předjížděl osobní vozidlo a traktor. Poté se chtěl zařadit zpět do svého jízdního pruhu, přitom nepřizpůsobil rychlost jízdy a ve snaze zabránit vjetí mimo pozemní komunikaci začal prudce brzdit. Najel na levou krajnici a havaroval,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. „Muž byl převezen chirurgii Klatovské nemocnice,“ informoval krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

K další nehodě motorkáře vyjížděli záchranáři do Sušice. „Jednatřicetiletá řidička z Horažďovic vyjížděla s osobním vozidlem Renault Megane z ulice Bašta na křižovatku s ulicí Příkopy, kde měla v úmyslu odbočit vlevo. Nedala přednost v jízdě zleva po hlavní komunikaci přijíždějícímu motocyklu, který řídil sedmnáctiletý muž ze Sušice. Došlo ke střetu a k pádu motocyklisty na komunikaci,“ řekla Brožová. Zatímco řidičce se nic nestalo, mladík musel být převezen do sušické nemocnice.

Požití alkoholických nápojů před jízdou u obou motorkářů i řidičky vyloučili policisté dechovými zkouškami. Obě dopravní nehody dále šetří policisté z dopravního inspektorátu v Klatovech.