Prvním byl osmnáctiletý mladík z Klatovska, který havaroval po 20. hodině s Fiatem Punto mezi obcemi Petrovičky a Petrovice. „Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal s vozidlem smyk. Vyjel vlevo mimo vozovku a vozidlo se převrátilo na střechu," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie. „Pacient byl po ošetření převezen na chirurgii Klatovské nemocnice," doplnil krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

Druhá nehoda se stala zhruba hodinu před půlnocí na Šumavě. „Jednadvacetiletá žena z Plzně, která řídila osobní vozidlo BMW po komunikaci ve směru od Železné Rudy na Sušici, při projíždění pravotočivé zatáčky u Skelné dostala na zledovatělém povrchu komunikace smyk, vyjela vpravo mimo komunikaci a tam se vozidlo převrátilo na střechu," popsala druhou z nehod Ladmanová. I k této nehodě vyjeli zdravotníci, ale poté, co ženu prohlédli, zjistili, že nemá žádné zranění, s nímž by musela být převezena do nemocnice.

Oba řidiči se podrobili dechovým zkouškám, které prokázaly, že před jízdou nepili. Muž i žena měli na svých autech osazeny zimní pneumatiky s odpovídající hloubkou dezénu.