Víkend byl na Klatovsku plný dopravních nehod. Jen do nedělní uzávěrky Deníku odvezly sanitky do nemocnic osm zraněných.

Už v pátek večer se čelně srazila dvě auta pod vrchem Bukovák. „Řidič citroënu nedal přednost a vjel ve směru od Sušice do křižovatky. Byla to strašná rána, vzduchem létaly plechy,“ popsal nehodu její očitý svědek. Zatímco posádka octavie, která jela po hlavní, vyvázla bez úhony, oba muže z francouzského auta odvezla sanitka s lehčími zraněními do Klatovské nemocnice. Zřejmě šlo o muzikanty jedoucí na vystoupení, neboť měli vůz plný nástrojů potřebných na hudební produkci. „Na to, že šlo o čelní střet, dopadli ještě dobře,“ okomentoval náraz jeden ze zasahujících hasičů.

Zatímco sobota byla z pohledu policistů ze skupiny dopravních nehod poměrně klidná, v neděli se téměř nezastavili, jezdili od jednoho karambolu ke druhému. Při některých dokonce tekla krev. Jeden člověk se zranil poté, co u Hradešic přistál automobil v příkopu, dva lidé skončili v rukou lékařů po nehodě na Vráži a dokonce tři zraněné odvezla sanitka do Klatovské nemocnice poté, co v zatáčce u Kocourova narazil na zasněžené silnici Ford Mondeo nejprve do Opelu Corsa a poté se zarazil o strom. Náraz byl tak silný, že kolo utržené z fordu odletělo dvacet metrů daleko, naštěstí nikoho nezasáhlo.

„Jel jako blázen. Naštěstí nás trefil na zadek a ne na přední dveře. Dalším velkým štěstím bylo, že nás nad několikametrovým srázem udržela svodidla, jinak to mohlo dopadnout tragicky,“ řekl Deníku na místě řidič opelu. Tato nehoda výrazně zkomplikovala dopravu na trase Klatovy – Horažďovice.