Na několik hodin zaměstnala hasiče dopravní nehoda na dálnici D5, ke které v sobotu 30. srpna 2008 ve 20.37 hodin vyjížděli jednotky ze stanic Nýřany a Plzeň-střed. Ohlášena byla srážka tří automobilů na 89 km dálnice D5 ve směru na Prahu v úseku Nýřany – Plzeň-západ (Sulkov) přímo u sjezdu pod mostem. Na místě bylo zjištěno, že ve dvou z havarovaných vozidel jsou zaklíněny tři osoby. Hasiči okamžitě začali pomocí hydraulické techniky osoby vyprošťovat. Nejprve byl vyproštěn řidič vozidla Kia Clarus, kterého hasiči umístili do vakuových nosítek a předali do péče letecké záchranné služby. Po vyproštění spolujezdkyně ve voze Kia byla žena také předána do péče ZZS, která ji sanitou transportovala do nemocnice. Další zaklíněná osoba se nacházela ve vozidle Audi, kterou po vyproštění převzala ZZS a dopravila do FN Lochotín sanitním vozem.


Poté bylo zjištěno, že kromě vozidel Audi (dvě zraněné osoby), Kia Clarus (tři zraněné osoby) a Škoda Octavia (zde byly osoby bez zranění) bylo dalším účastníkem nehody vozidlo VW Transporter, kde cestovaly dvě osoby, které při nehodě nebyly zraněny. O 600 m dále se nacházel ještě jeden účastník nehody, byl to řidič motocyklu Honda, který neutrpěl žádná zranění. Podle jeho slov projel pod vozidly, která po střetu doslova vylétla do vzduchu.
Hasiči poté zabezpečili vozidla proti požáru a spolupracovali s dálniční policií. Dálnice D5 byla od 20.52 hodin kvůli nehodě neprůjezdná. Po odtažení vozidla Kia ve 2.52 hodin byl zprovozněn jeden jízdní pruh. Po odtažení všech vozidel ve 3.44 hodin byla dálnice plně zprůjezdněna.

Shrnutí:
Zraněno – 5 osob, 3 vyproštěny za pomoci hydraulických nástrojů z toho 2 velmi těžká zranění
Počet účastníků nehody – 5 motorových vozidel (4 vozidla a jedna motorka)
Počet záchranářů – 23 (9 hasičů, 10 ZZS, 4 AČR letecká)

HZS