Záchranáři se v neděli téměř sedm hodin snažili vytáhnout dělníka, kterého při práci na hloubení studny zasypala hlína. Neštěstí se stalo u rodinného domu na kraji obce Korýtka nedaleko Plas na Plzni-severu. Snaha hasičů však byla marná. V půl sedmé večer totiž přišla tragická zpráva. Pětačtyřicetiletý muž ze severního Plzeňska nepřežil. Deníku to sdělila mluvčí záchranky Lenka Ptáčková.

Hlína muže celého zavalila ve více než pětimetrové hloubce. Hasiči nejprve podepřeli stěny studny a dali se do záchranných prací. Nejprve jen za pomoci letecké techniky, posléze i s bagrem, který hlínu odklízel.

Podle informací Deníku se jednalo o zaměstnance jedné soukromé firmy, která se zabývá výkopovými pracemi. „Na šetření skutečností souvisejících s tímto případem budou severoplzeňští policisté spolupracovat s Inspektorátem bezpečnosti práce,“ sdělila Deníku mluvčí policie Pavla Soukupová.

Na místě zasahovali policisté, hasiči i záchranka s vrtulníkem. Kolem rodinného domu natáhli hasiči červenobílou pásku, k místu se tak kromě zasahujících nikdo nedostal.