Důchodce odešel ze svéhodomova v pátek kolem osmé hodiny ráno. Když se do 14 hodin nevrátil, byla zalarmována policie, která začala jednat. „V okolí obce Olšany se konala pátrací akce v pátek odpoledne i v sobotu, ale muž nebyl nalezen," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie s tím, že do akce byl zapojen i policejní vrtulník a výrazně pomohli také místní občané. „Vše jsem vyhlásil rozhlasem, přišlo asi čtyřicet lidí. Vzhledem k tomu, že má naše obec zhruba dvě stě obyvatel, je to pěkný počet. Je vidět, že tu lidé drží pohromadě," řekl starosta Olšan Josef Panuška.

Muže, který podle dostupných informací ležel v křoví, kam zapadl a z něhož se nemohl dostat ven, se ale ale pátračům objevit nepodařilo. Seniorovi, který dva horké dny a dvě noci přečkal v křoví zejména díky tomu, že se tam přikryl nalezenou plachtou, se podařilo dostat ven až v neděli, kdy se doplazil na louku, kde byl kolem 11. hodiny nalezen svým příbuzným.

„Muž byl zesláblý a dehydratovaný. Byl převezen do nemocnice v Sušici," informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Senior zůstává v péči chirurgického oddělení, a lékaři jsou ve svých prognózách opatrní. „Vzhledem k tomu, že je zde hospitalizovaný pouze 24 hodin, nelze se ještě k jeho zdravotnímu stavu zodpovědně vyjádřit," uvedla v pondělí odpoledne Gabriela Tomanová ze sekretariátu Nemocnice Sušice.