Neštěstí se stalo ve středu odpoledne v Hradešicích, kde jel na jízdním kole tamní 69letý muž. „Ve 14.42 hodin počal přejíždět hlavní komunikaci. V uvedenou dobu ve směru od Nalžovských Hor přijížděl 31letý motocyklista. Došlo ke střetu s jízdním kolem a řidiči upadli na zem," popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie.

Motorkář z nedaleké obce byl se středně těžkým zraněním převezen do Klatovské nemocnice, cyklista dopadl ještě mnohem hůře. „V kritickém stavu byl letecky transportován na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Snaha lékařů ale byla marná, muž ještě týž den v nemocnici zemřel. „Byla nařízena soudní pitva. Příčinu a okolnosti dopravní nehody policisté dále šetří," dodala bez bližších podrobností Ladmanová.

Děti v nemocnici

Srážka v Hradešicích nebyla ve středu jedinou nehodou na Klatovsku, u níž museli zasahovat záchranáři.

Ti měli hned ráno plné ruce práce na hlavním tahu z Klatov do Domažlic, kde u Struhadla nezvládl 32letý řidič z Domažlicka svůj ford, vyjel ze silnice a převrátil se na střechu. „Muž byl se středně těžkým zraněním převezen do Klatovské nemocnice," uvedla Ptáčková.

Do třetice měly složky integrovaného záchranného systému práci na Sušicku. „Po 16. hodině řídil 23letý muž z Ústí nad Labem osobní vozidlo opel po komunikaci ve směru od obce Annín na Dlouhou Ves. Před obcí Dlouhá Ves projížděl pravotočivou zatáčku a dostal s vozidlem smyk, přičemž se zadní část jeho vozidla dostala do protisměru. Narazil jí do protijedoucího VW Golf, který řídil cizinec," řekla Ladmanová a dodala, že škoda na vozidlech činí 250 000 Kč. Zdravotníci odvezli do nemocnice dvě malé děti, ovšem spíše z preventivních důvodů.