„Cyklista byl při vědomí, ale vše nasvědčovalo tomu, že utrpěl otřes mozku. Kromě nekrvácející rány na hlavě a několika odřenin ale neměl žádné viditelné poranění,“ uvedl Štěpán Pospíchal, zasahující člen Horské služby Šumava. Dodal, že muž neměl ochrannou přilbu. Pro cyklistu přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. „Muž byl převezen na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň,“ uvedl krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

Podle náčelníka Horské služby Šumava Michala Janďury je bezpodmínečně nutné, aby při jízdě v horách používali cyklisté bezpečnostní prvky, zejména přilby. „To platí nejen pro horská kola, ale i pro kola elektrická a koloběžky,“ důrazně cyklisty varoval náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura.

„Jízda na elektrokole působí klidně a bezproblémově, ale uživatel si musí uvědomit, že stroj je výrazně těžší, než normální bicykl a při jízdě ze svahu nabere vyšší rychlost,“ připomněl náčelník Janďura s tím, že elektrokolo je pak pochopitelně obtížnější plně zvládnout.

Bystřická traktoriáda 2017
FOTOGALERIE: V Bystřici závodily traktory