Na konci července se na tomto přejezdu srazil vlak s osobním vozem, který ještě tlačil před sebou několik desítek metrů a následek byl tragický. Tentokrát měla nehoda lepší konec.

„Řidič, ročník 1987, jel s vozem Land Rover ve směru od Klatov na Běšiny. Podle prvotních informací přehlédl světelné signalizační zařízení, vjel na železniční přejezd, kde se střetl s právě projíždějícím osobním vlakem jedoucím z Horažďovic na Klatovy. U řidiče i strojvedoucího byla dechová zkouška negativní. Na vlaku byla předběžně vyčíslena škoda na částku 250 tisíc korun, na osobním vozidle 80 tisíc korun," informovala policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Hasiči nemuseli řidiče vyprošťovat. „Ve vlaku cestovalo 18 osob, které zůstaly nezraněné. Provedli jsme zajištění místa nehody a likvidaci uniklých provozních kapalin. Provoz na trati je zastaven a pro cestující dráhy zajistily náhradní dopravu,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že rovněž zachycují únik nafty z topné soustavy vlaku.

Nehoda u Běšin.
Vážná nehoda vlaku a auta u Běšin má tragický konec, řidička zemřela

I když bylo auto po nárazu značně zdemolované, řidiči se nic vážného nestalo. „Muž, ročník 1987, byl transportován s lehčími zraněními do Klatovské nemocnice," sdělila krajská mluvčí záchranářů Mária Svobodová.