Po osmé hodině ráno skončilo auto na střeše u Hartmanic, nic vážného se ale nikomu nestalo, odnesly to jen plechy. „Ve voz cestovaly čtyři osoby. Automobil se nacházel mimo komunikaci. Lidé byli venku z vozidla, následně je vyšetřila záchranná služba. Došlo k drobnému úniku oleje, který hasiči zlikvidovali,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

Se zraněním ale skončili v nemocnici řidiči, kteří se srazili s vozy nedaleko Rejštejna. „Čtyřiapadesátiletý řidič jel od Srní na Rejštejn s vozidlem Škoda Fabia,“ informovala Dana Ladmanová z klatovské policie.

„Po projetí pravotočivé začátky nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk, vjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia, které řídila jednapadesátiletá žena. Řidiči vozidel byli převezeni do nemocnice a po ošetření propuštěni,“ doplnila Ladmanová.

Dechové zkoušky byly negativní.

Odpoledne vyjížděla policie ke sraženému chlapci v ulici T. G. Masaryka v Sušici. „Osmačtyřicetiletý muž ze Sušice řídil vozidlo Škoda Felicia a před přechodem pro chodce podle jeho vyjádření byl oslněn sluncem. Přehlédl chlapce na přechodu a vozidlem do něj narazil. Desetiletý hoch upadl na zem a utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice k ošetření. Požití alkoholických nápojů u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Podle zdravotnické záchranné služby nebylo dítě ohroženo na životě.