Hasiči pak museli svést boj o záchranu jejího vozu, neboť hrozilo, že ho stoupající voda odnese. Žena vyvázla bez zranění, čekají ji ale pořádné oplétačky s policií a nejspíše i soud. Nadýchala totiž více než dvě promile.

„V neděli jela řidička s vozidlem Renault Mégane od Sušice směrem na Rejštejn. Ve 22.10 hodin při projíždění mírné levotočivé zatáčky u obce Radešov vjela vpravo mimo komunikaci, sjela ze svahu k vodnímu toku, přední částí vozidla narazila do stromu a vozidlo zůstalo částečně v řece," popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie.

„Vzhledem k tomu, že voda dosahovala 2. stupně povodňové aktivity, hrozilo nebezpečí, že voda vozidlo odnese. Vyprostit auto zpět na silnici vyjely jednotky HZS Sušice, HZS Klatovy a SDH Kašperské Hory," doplnila krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Dodala, že po vyproštění hasiči odtáhli auto na vedlejší komunikaci. Odtah zajistil manžel řidičky.

Ta na místě ale na hasiče ani na policisty nečekala, našli ji až zhruba hodinu po nehodě doma. Tam se podrobila dechové zkoušce, při níž přístroj naměřil 2,25 a opakovaně 1,96 a 2,11 promile alkoholu. „Ženu policisté převezli k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve do zdravotnického zařízení v Sušici. Je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Škoda činí 30 tisíc korun," uzavřela Ladmanová.