Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu
Výběr regionů ČR Redakce Prahy Martin Kratochvíl

Martin Kratochvíl

editor, redaktor

mka

Jsem tak starý, že jsem byl i na vojně. A hned po ní jsem skončil v novinách. To se fotilo ještě na film a vyvolávalo v komoře. Štočky se pak autobusem po řidiči posílaly do tiskárny. Člověk s sebou všude musel tahat zápisník a tužky. A baterky. Do diktafonu. Ten byl tenkrát ještě na takové malé magnetofonové kazety.

mka

Začínal jsem v Rakovnickém deníku. Lokální redaktor. Každý druhý víkend služba. Objíždění hradů a kempů u Berounky, posvícení, masopusty. Ani lokální politici se neměnili. Po pár letech jsem předem věděl, jak mi který na jakoukoli otázku odpoví. Změna byla nutná. A Praha z hlubin Křivoklátských lesů není tak daleko.

mka

V centrále Deníku jsem dlouhé roky působil na postu vedoucího vydání. První přicházíte do práce a odcházíte, až když je úplně poslední stránka v tiskárně. Zažil jsem hodně: dopadení heparinového vraha, tragédii ve Studénce, smrt Václava Havla, střelbu v Bataclanu. Nikdy se nenudíte. Nemáte na to čas.

mka

Říká se, že v novinařině je nejvíce alkoholiků, rozvodů a depresí. Nevím. Manželství drží, tři dcery nám dělají radost a náš hyperkativní pes mi nedovolí moc se se skleničkou v ruce litovat. Natož má současná pozice. Hledání zpráv ze zahraničí, které by oslovily i českého čtenáře, je pro mne teď tou největší výzvou. A rád jsem ji přijal.

< Předchozí
1 z 4
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Prozkoumejte jiný region ČR: