Ghanu mohl poslat v utkání proti Uruguaycům do vedení Andrew Ayew, ten ale neproměnil penaltu. Zákonitě tak přišel trest, když se ve 26. a 32. minutě trefil Giorgian de Arrascaeta a Uruguayci v tu chvíli postupovali.

Ladislav Vízek.
Bosákova kritika k účasti hvězd na MS? Měl by si dát pár facek, vzkázal Vízek

Jenže přišel zvrat. Jižní Korea vyhrála brankou v závěru nad Portugalskem 2:1 a Uruguay o skóre přeskočila. Jihoamerický celek se tak pakuje domů. Elitní kanonýr Luis Suárez závěr zápasu ze střídačky proplakal. „Tým udělal maximum, místo postupu ale zůstává jen pachuť,“ neskrýval negativní emoce po utkání trenér Diego Alonso.

Výbuch Cavaniho

Ten narážel na fakt, že Uruguayci čelili na turnaji dvěma penaltám a nezahrávali žádnou. V utkání proti Ghaně byly dva sporné momenty, zvláště situace okolo pádu Edinsona Cavaniho ze závěru utkání alespoň volala po přezkoumání videorozhodčím.

Legendární brazilský fotbalista Pelé po finále MS 1970 v Mexiku
KVÍZ: Gól století, smrt na Maracaná a selhání božského copánku. Znáte finále MS?

Právě zmiňovaný Cavani po závěrečném hvizdu neudržel své emoce a běžel rozhodčím vynadat. Ze zveřejněných záběrů je navíc vidět, že při odchodu do kabin udeřil pěstí obrazovku VARu. „FIFA stojí vždy proti Uruguayi. Cítíme obrovský smutek a zklamání. Dali jsme do toho všechno, skoro tomu ani nemůžu uvěřit,“ postěžoval si kapitán Luis Suárez.

To postup do osmifinále ale Uruguaycům nevrátí.