Kritizovaný šampionát v Kataru je hotovou přehlídkou obskurních scén a bizarností mimo fotbalový trávník. Další z mnoha šíleností se odehrála během utkání Polska se Saúdskou Arábií.

Radost fotbalistů Nizozemska
Fanoušek v Kataru musel sundat nafukovací ňadra. Vyvedlo ho dvacet policistů

Když hvězdný kanonýr Robert Lewandowski vstřelil v 82. minutě svůj premiérový gól na mistrovství světa a poslal Poláky do dvougólového vedení, jeden z fanoušků Saúdů začal nečekaně slavit. Ještě větší údiv způsobil ve chvíli, kdy si sundal zelený saúdský dres a pod ním měl připravený polský dres s devítkou a jmenovkou Lewandowski na zádech.

Vtipné video, které se hned stalo virálním, tak jen celý svět utvrdilo v tom, že Katar si skutečně platí falešné fanoušky. Najatí „komparzisté“ mají vytvářet atmosféru v zemi, kde fotbal místní vůbec nezajímá. Katar se tímhle způsobem snaží propagovat šampionát, který si od Mezinárodní fotbalové organizace FIFA podle všeho koupil.

Kamerunec Gaël Ondoua nosí na MS v Kataru kopačky s ruskou trikolorou
Na MS nosí dres Kamerunu, na kopačkách má ruské barvy. Je to můj domov, říká

Ale zpátky k Lewandowskému. Útočník Barcelony a je se 77 trefami nejlepší polský střelec, ale premiérového gólu na mistrovství světa se dočkal až ve svém pátém utkání. Není divu, že po vstřelené brance neudržel emoce a uronil slzu.

Polsko má po dvou zápasech čtyři body. V závěrečném utkání skupiny budou hrát Lewandowski a spol. o postup s Messiho Argentinou. Dojte tak na pikantní souboj jedněch z nejlepších fotbalistů současnosti.