Harry Goudsblom má bizarní zálibu. Nizozemský fanoušek je známý po celém světě díky své libůstce, která spočívá v tom, že si při zápasech "Oranjes" strká pod oranžový dres národního týmu nafukovací ňadra. Goudsblom v tomhle „převleku“ fandil i na mistrovství světa v Kataru, kde pro podobné výstřednosti nemají zrovna pochopení.

LGBT vlajka - ve světě celkem běžná věc, na stadionech v Kataru však na ni téměř nenarazíte. Své o tom ví už i americký novinář Grant Wahl.
Tričko na podporu LGBT? Okamžitě si to sundej, slyšel americký novinář v Kataru

Nejprve se zdálo, že se všechno překvapivě obejde bez problémů. „Tits Man“, jak se prsatému fanouškovi trefně přezdívá, se v klidu dostal na stadion během prvního utkání Nizozemska se Senegalem. „Zpočátku nebyly vůbec žádné problémy, ani s policií ani s ochrankou. Každý si se mnou chtěl dokonce dělat selfie, všechno šlo dobře,“ líčil Goudsblom pro nizozemský deník AD.

Během zápasu ale znejistil. „Viděl jsem, jak muž z ochranka mluví s agentem a ukazuje na mě. Ale důstojník udělal gesto něco jako nech to být,“ popsal fanoušek. „Později jsem si všiml, jak dva policajti jdou s iPadem k jinému fanouškovi s páskou OneLove. Tak jsem ji radši hned schoval pod rukáv.“

Vyvedli ho z areálu

Goudsblom nebyl ze stadionu vykázán a mohl si tak vychutnat vítězství Nizozemců 2:0. Když se však oslavy přesunuly před arénu, nastaly komplikace. „Párty pokračovala venku před stadionem, tancovalo se, dělali jsme si selfie. Najednou se objevil příliš horlivý policista a začal se chovat otravně. Musel jsem mu odevzdat pásku OneLove. Poté jsem musel v doprovodu dvaceti policistů opustit areál stadionu, a cestou jsem si musel sundat i prsa,“ stěžoval si fanoušek, který bude v pátek znovu fandit s nafukovacími ňadry.

Nizozemští fanoušci v Kataru:

Zdroj: Youtube

Větším problémem než umělá prsa se ale zdají být duhové symboly na podporu LGBT komunity. Ochranka například nepustila na stadion amerického novináře Granta Wahla, který měl na sobě duhové tričko. Bývalá kapitánka ženské fotbalové reprezentace Laura McAllisterová si zase během stejného utkání musela sundat duhový klobouček. Pořadatelé v Kataru byli až dosud v tomhle směru neoblomní. Od druhého kola skupinové fáze ale FIFA po nátlaku zmírnila restrikce týkající se duhových barev.