Matyáš Jachim se narodil se 27. května ve 21.30 hodin v klatovské porodnici rodičům Janě a Tomáši. Chlapeček měřil 47 centimetrů a vážil 2900 gramů. Tatínek u porodu nebyl, protože se chlapeček narodil císařským řezem. Pohlaví miminka znali rodiče již předem z ultrazvuku. Nikola Levá z Měčína se narodila v klatovské porodnici 8. června v 11.16 hodin. Holčička vážila 2900 gramů a měřila 50 centimetrů. Rodiče Jana a Ladislav znali pohlaví svého prvního potomka již dopředu z ultrazvuku. Tatínek byl přítomen narození dcery přímo na porodním sále.
Martin Vítovec z Klatov se narodil v klatovské porodnici 3. června v 1.21 hodin a vážil 3300 gramů a měřil 48 centimetrů. Rodiče Zdeňka Pelešková a Zbyněk Vítovec znali pohlaví svého prvního potomka již před porodem. Manželům Janě a Václavu Souškovým ze Strážova na Šumavě se v úterý 2. června ve 21.48 hodin narodila v domažlické porodnici dcerka NATÁLIE. Pohlaví miminka bylo pro rodiče do poslední chvíle překvapením. Natálku, která vážila 4050 gramů a měřila 53 centimetrů, přivítali rodiče na svět společně.
Eliška Hájková ze Sušice se narodila v klatovské porodnici 5. června ve 20.01 hodin. Holčička vážila 3500 gramů a měřila 51 centimetrů. Rodiče Gabriela a Jiří jsou taneční mistři, kteří vedou v Klatovech taneční kurzy pro dospělé. „Minulý kurz jsem absolvovala s bříškem a i když teď máme přírůstek do rodiny, budou kurzy v lednu opět pokračovat,“ řekla maminka, která nám dále prozradila, že pohlaví potomka, u jehož porodu byl přítomen i otec, znali dopředu jen s tatínkem, ale před ostatními jej tajili. Nechtěli je připravit o překvapení. Velkou radost má ze sestřičky i Jakub (5,5).