Daniele Přerostové a Vítězslavu Opálkovi z Klatov se 4. ledna jednu hodinu a pětadvacet minut po půlnoci narodil v Mulačově nemocnici syn Matyáš (4,20 kg/54 cm), na kterého se doma těší devítiletý bráška Vítek. Tatínek se už nemůže dočkat, až trojice cyklistů bude jezdit na kole po Šumavě. Do rodiny Libuše a Jiřího Jandových z Klatov-Lub přibyl 14. ledna v 8.21 hodin syn Jiřík, který se narodil v klatovské porodnici. Chlapeček byl pěkný macík, vážil totiž po svém příchodu na svět 4250 gramů a měřil 53 centimetrů. Pohlaví miminka, u jehož porodu byl přítomen i tatínek, znali rodiče již dopředu. Z brášky má obrovskou radost i Adélka (3,5).
Do rodiny Šiškových z Janovic nad Úhlavou se 12. ledna narodili ve FN v Plzni další dva akvaristé Honzík (vlevo) a Kubík. Trojnásobný tatínek Václav má již ke svému koníčku pomocníka – dvouletého Vašíka – a je přesvědčený, že se k ním přidají brzo i dvojčátka. První se narodil mamince Jaroslavě ve 13.27 hod. Honzík (2,20 kg/45 cm). Kubík (2,33 kg/49 cm) je o pět minut mladší. Pepíček Kafoněk se narodil v domažlické porodnici 7. ledna v 8,17 hodin manželům Janě a Josefu Kafoňkovým z Nýrska. Na jeho narození se moc těšila Natálka, která 27. prosince oslavila 6. narozeniny. Původně sice chtěla sestřičku, ale když jí rodiče řekli, že má bratříčka, byla moc ráda. „Naučím ho, aby byl na holky milej a aby byl pracovitej,“ prozradila Natálka, zatímco si 2,91 kg těžkého a 51 cm měřícího bráchu chovala.
Tomáš Frühauf z Klatov se narodil v klatovské porodnici 5. ledna pouhou minutu po půlnoci. Chlapeček vážil 3080 gramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Tomáš a Bohuslava znali pohlaví svého potomka, u jehož porodu byl přítomen i otec, již z ultrazvuku. Na brášku se těší i Honzík, kterému bude za tři měsíce 5 let. Natálka Schwarzová se narodila v domažlické porodnici 5. ledna ve 20,22 hodin manželům Michaele a Jiřímu z Nýrska. Rodiče předem věděli, že se jim narodí holčička. Tatínek byl u porodu, příchod dcerky (3,40/48) na svět si nenechal ujít. Natálka se narodila šest dní po termínu, počkala si, aby byla „o rok mladší“. Křestní jméno prvorozenému dítěti vybírala maminka.
Anetka Králová z Vejprnic (3,01 kg/50 cm), která se narodila 7. ledna v 6.56 hod. ve FN v Plzni, je nejenom prvorozenou dcerou rodičů Jany a Martina, ale rovněž prvním vnoučetem prarodičů Ludmily, Vaška, Aleny a Jaroslava z Plánice. Petře Majerové a Jiřímu Květonovi z Klatov se 12. ledna v 19.45 hod. narodila ve FN v Plzni dcera Anička (3,54 kg/53 cm). Doma se na svou sestřičku těší Nicol, která se narodila na den přesně před deseti lety – 12. 1. 1999.
Vojtěch Havlík ze Štipoklas se narodil v klatovské porodnici 14. ledna ve 23.50 hodin. Chlapeček vážil 3250 gramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Jitka Havlíková a Jaroslav Brejcha znali pohlaví svého prvního potomka již dopředu z ultrazvuku.