Jitce a Radkovi Jahnovým z Tupadel se 20. prosince devětadvacet minut po sedmnácté hodině narodila v Mulačově nemocnici prvorozená dcera Viktorie (3,15 kg/49 cm). Novopečený tatínek je myslivcem, a proto by rád vedl svou dceru k lásce k přírodě. Olze a Stanislavu Šafránkovým z Klatov se 17. prosince čtyři minuty před osmou hodinou ráno narodila v Mulačově nemocnici druhorozená dcera Adélka (4,15 kg/49 cm), kterou doma čeká tříletá sestřička Kačenka
Miminka se rodí nejen ve všední dni, ale také o svátcích. Proto tomu nebylo jinak ani o loňských Vánocích. „Na našem oddělení si nemůžeme říci, že o svátcích si vezmeme dovolenou a budeme doma se svými rodinami. Právě o svátcích, jakými jsou Vánoce, musíme věnovat maminkám a jejich dětem daleko větší pozornost, než v průběhu roku, protože rodičky jsou, byť se svými novorozenými dětmi, ale často poprvé ve svém životě na Štědrý den mimo domov“, vysvětluje důvod zvýšené péče maminkám po porodu o svátcích primář gynekologicko-porodnického oddělení Stodské nemocnice Zdeněk Knaizl. Na snímku primář Knaizl se sestřičkou Simonou Poslední při vizitě Iozefíny Blahové z Ptenína, která porodila na Štědrý den dceru Simonku. Tomáš Nádraský z Petrovic u Měčína se narodil v klatovské porodnici 4. ledna v 10.55 hodin. Tomášek vážil 3470 gramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Irena a Tomáš znali pohlaví svého čtvrtého potomka již z ultrazvuku. Po třech dcerách – Míše (15), Nele (7) a Lence (3) tak přibyl do rodiny konečně i syn.
Matěj Elizeus z Janovic se narodil v klatovské porodnici 31. prosince v 11.56 hodin. Malý Matěj vážil 3500 gramů a měřil 50 centimetrů. Rodiče Pavlína Elizeusová a Pavel Pípal znali pohlaví svého prvního potomka již z ultrazvuku. Alexandře a Jaroslavu Vašmuciusovým z Lukoviště se 27. prosince pětatřicet minut po poledni narodil ve FN v Plzni prvorozený syn Ríša (2,08 kg/45 cm). Novopečený tatínek, který se nemůže dočkat, až půjde s Ríšou na procházku do lesa, byl u porodu a podle maminky jí hodně psychicky pomohl.
Ondřej Míčka ze Žihobců se narodil v klatovské porodnici 5. ledna ve 4.49 hodin. Chlapeček vážil 3270 gramů a měřil 50 centimetrů. Rodiče Jana a Jaromír znali pohlaví miminka, u jehož porodu byl přítomen i otec, již dopředu z ultrazvuku. Z brášky má radost i Jiřík (3). Radce a Radkovi Maškovým z Klatov se 23. prosince v 11.07 hod. narodila ve FN v Plzni dcera Klárka (2,91 kg/49 cm). Desetiletý Míša si přál sestřičku, které společně s maminkou vybral jméno.
Malý Davídek ze Železné Rudy, jehož příjmení nechce maminka z vážných osobních důvodů uvést, se narodila 5. ledna v 1.20 hodin. Chlapeček vážil 3850 gramů a měřil 49 centimetrů. Na brášku se moc těší dvouapůlletá setřička. Valerie Kopecká z Nýrska se narodila v klatovské porodnici 4. ledna ve 4.37 hodin. Holčička vážila 2520 gramů a měřila 46 centimetrů. Maminka Monika znala pohlaví svého prvního potomka již z ultrazvuku.