VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SUŠICE

Město Sušice, často též nazývané „Brána Šumavy“, leží v nadmořské výšce 465 m ve Svatoborské vrchovině, v údolí vroubeném zvlněným věncem Kalov. Bývalé královské město se rozprostírá po obou březích kdysi zlatonosné řeky Otavy a žije zde okolo 11 500 obyvatel. Sušice leží v Plzeňském kraji a od r. 2003 je obcí s rozšířenou působností pro 30 obcí. Město nabízí řadu možností kulturního, sportovního i rekreačního vyžití. Velké množství hotelů, penzionů a restaurací v Sušici a okolí je připraveno nabídnout své služby. V části města byla vyhlášena městská památková zóna s mnoha zajímavými stavbami a objekty.

Facebookové příspěvky o Rumunech v Sušici byly vymyšlené

Sušice – Zprávy o obtěžování skupinou Rumunů v Sušici sdílené od minulého týdne na facebooku prověřovali policisté.

V čele Sušice pokračuje Mottl, Marešovou vystřídal Jelínek

Sušice – Nové vedení města zvolili ve středu na ustavujícím zasedání zastupitelstva v Sušici. Starostou zůstal Petr Mottl (ODS), místostarostou zvolili noví zastupitelé Františka Jelínka (ANO 2011).

Opilec v Sušici pokopal policistku

Sušice – Veřejné pohoršení budil v pátek půl hodiny po půlnoci jedenatřicetiletý Sušičan v jednom z tamních restauračních zařízení.

OBRAZEM: V Sušici opět vyhlásili republiku

Sušice - Tradiční podvečerní lampionový průvod k oslavám výročí vzniku Československa si i přes vydatný déšť nenechaly v neděli ujít stovky Sušičanů.

Opilý muž se vysvlékl v cukrárně, skončil na záchytce

Sušice – Nezvyklou podívanou zažili návštěvníci cukrárny v Sušici, kde se ve čtvrtek odpoledne vysvlékl muž do spodního prádla a chodil po cukrárně.

Festivalem chtějí pomoci dětem v Klokánku

Sušice – V PDA v Sušici se v neděli 21. října uskuteční Benefice pro Klokánek.

Šumavský kufr byl rekordní

Albrechtice u Sušice – Do letošních závodů na Klatovsku se registrovaly skoro čtyři stovky běžců.

Náměstí zaplnil Den seniorů

Sušice - Na náměstí v Sušici se v úterý konal Den seniorů během něhož se zhruba sto nechalo vyšetřit zdravotníky ze sušické nemocnice. Měřili tlak a hladinu cukru v krvi.

Hořel bývalý hotel Otava v Sušici

Sušice - K požáru bývalého hotelu Otava v Sušici,který je určen k demolici, vyjížděli hned dvakrát během úterý hasiči ze Sušice a Volšov.

V Sušici zasadili tři pamětní lípy

Sušice – Tři pamětní lípy byly zasazeny ve svátek v Sušici. Tento akt byl zahájením měsíčních oslav 100 let republiky.

FOTOGALERIE: V Sušici oslavovali výročí pivem

Sušice - Na ochutnávku piva ze čtyř pivovarů se mohli těšit návštěvníci pivního festivalu, který se konal při příležitosti oslav výročí 100 let Československé republiky, v sobotu na sušickém náměstí.

V Sušici se zranil paraglidista

Sušice - Ke zraněnému paraglidistovi museli v pátek odpoledne vyjíždět záchranáři, kvůli zraněním musel být povolán i vrtulník.

Zasedání zastupitelstva v Sušici připomíná tržiště

Klatovsko - Pokřikování, skákání do řeči, úkolování a mnohdy i osobní útoky.

Helena Sommerová vyhrála turnaj MČR kadetek v Praze

Praha, Sušice - Talentovaná stolní tenistka Helena Sommerová se po úspěšném evropském šampionátu, kde jako nejmladší účastnice skončila na šestnáctém místě v kategorii starších žákyň, a po vítězství na satelitním turnaji na Slovensku, zúčastnila prvního bodovacího turnaje MČR kadetek, který se konal v Praze.

Za dvacet milionů dělají ubytovnu pro sportovce

Sušice – Na projektech za desítky milionů korun pokračují v Sušici.

PODÍVEJTE SE: V Sušici si užili pouť, i když pršelo

Sušice - Již tradiční se stalo deštivé počasí pro sušickou pouť a nejinak tomu bylo i letos.

Muž si vážně zranil ruku na lisu

Sušice – Vážný pracovní úraz si přivodil čtyřicetiletý muž v Sušici.

Stavět halu v Sušici chtějí už letos

Sušice – Na projektech za desítky milionů korun pokračují stále v Sušici. Letos se chystá začátek výstavby nové sportovní haly i rekonstrukce části průtahu.

Nezištně pomáhají pacientům krátit čas

Sušice – Téměř rok funguje v sušické nemocnici dobrovolnické centrum.

Radim Čada ovládl Běh podél Otavy

Sušice – Mezi ženami byla v Sušici nejrychlejší mladá Iveta Rašková z Frýdku Místku.

FOTOGALERIE: Lákala molekulární kuchyně i hamburgery

Sušice – Na ostrov Santos v Sušici zavítaly v sobotu davy lidí. Táhla je tam touha ochutnat zajímavá jídla šumavských restaurací, které tam soutěžily v rámci prvního ročníku Gurmán Festu.

Pro sraženou chodkyni letěl vrtulník

Sušice – Vrtulník musel letět ve středu dopoledne pro chodkyni, kterou srazilo auto při couvání.

Mají trampolíny v zemi, bez schůdků a sítí

Sušice – Na neobvyklých trampolínách si mohou nyní užívat děti v Sušici. Na dětském hřišti na Fufernách totiž město vybudovalo trampolíny, které jsou vodorovné se zemí.

V Sušici trénuje děti český reprezentant

Sušice - Od neděle se v Sušici koná fotbalový tábor Jana Sýkory.

Za Vzteklinu pořídila nemocnice speciální vozík

Sušice – Nemocnice Sušice pořídila speciální invalidní vozík pro pacienty po mozkové mrtvici, kteří mají omezenou hybnost jedné strany těla.

V Sušici chtějí bojovat za regionální nemocnice

Sušice – Situace okolo sušické nemocnice je ve městě stále velmi napjatá, obyvatelům není její osud ani provoz lhostejný, proto se snaží rozhýbat nejen tamní zastupitelstvo, ale i senát.

Ředitelem Nemocnice Sušice o. p. s. je bývalý primář

Sušice – Správní rada Nemocnice Sušice o. p. s. vybrala ze čtyř kandidátů nového ředitele. Je jím Jiří Choc, který v sušické nemocnici pracoval jako primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení.

Zloděj vykradl kadeřnictví

Sušice – Policisté ze Sušice pátrají po nenechavci, který se v noci z úterý na středu oknem dostal do provozovny tamního kadeřnictví.

Jel na kole opilý, pořádné pokutě neunikne

Sušice - Pořádný malér má na krku sedmnáctiletý mladík ze Sušice, kterého dvě hodiny po půlnoci přistihli tamní policisté při jízdě na kole. Ač mladistvý, byl opilý, a to ne málo.

Bára a Markýz přivezli knížku pohádek

Sušice – Bára je krásná dívka, která musí zastoupit svého tátu, který z Pošumaví odešel do světa za prací, nevrátil se zpátky a nikdo neví, co se s ním stalo.

Otava si vyžádala první letošní oběť

Sušice – V řece Otavě nedaleko vodáckého tábořiště v Sušici byl v úterý odpoledne nalezen utonulý muž.

PODÍVEJTE SE: Sušice žila několik dní slavnostmi

Sušice – Turistickou sezonu zahajovali o víkendu v Sušici. Návštěvníci nejen na náměstí se měli na co těšit, program byl pestrý po celé dny.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiče zaměstnal únik čpavku v Sušici

Sušice – K úniku čpavku v Sušici vyjely ve středu po poledni jednotky z hasičských stanic Sušice, Klatovy a Košutka a dobrovolné hasičské jednotky z Volšov, Dlouhé Vsi a Sušice. Čpavek unikl z chladícího systému ve strojovně v průmyslovém objektu v areálu bývalých jatek v Pražské ulici na výjezdu ze Sušice směrem na Horažďovice.

Strongman Jiří Vytiska přivezl z Anglie zlato

Sušice – Hvězdný začátek letošní sezony zažívá sušický strongman Jiří Vytiska, kterému v poslední době přibyly na poličce hned dva poháry z prestižních závodů.

OBRAZEM: V Sušici odstartovaly letošní farmářské trhy

Sušice - Zaplněné sušické náměstí sledovalo kuchařskou show, která byla součástí tradičních sušických farmářských trhů, jež v sobotu odstartovaly. Další trhy se v Sušici konají v sobotu 16 června.

Sušické slavnosti zahájí turistickou sezonu

Sušice – Od čtvrtka do neděle je přichystán rozsáhlý program v rámci Sušických slavností, které odstartují 24. května a zahájí tak tamní turistickou sezonu. Řidiči by tak měli počítat s omezeným provozem na náměstí i v jeho okolí.

FOTOGALERIE: V Sušici závodila mistryně světa Zuzana Hejnová

Sušice – I přesto, že předpověď počasí vystrašila řadu atletů včetně halového mistra světa Pavla Masláka, kteří kvůli ní odvolali své starty, bylo v úterý na atletickém Memoriálu Ladislava Nešpora a Ády Blahůta v Sušici na co koukat. Závod pořádal atletický oddíl TJ Sušice.

Půjčovala si peníze, ale splácela minimálně

Sušice – Brala si úvěry, ale platit se jí příliš nechtělo. Takový postoj měla devětadvacetiletá žena ze Sušice, která převzala od komisaře z oddělení hospodářské kriminality usnesení o zahájení trestního stíhání z přečinu úvěrový podvod.

FOTO: Prošli přes pavoučí chodník a upálili čarodějnici

Sušice – Ježibaby a čarodějové se před začátkem tradičního sletu santosového začali houfovat kolem sušické školy v Lerchově ulici již kolem poledního zvonění, aby se na vše řádně připravili.

PODÍVEJTE SE: Na Santosu řádily čarodějnice

Sušice - Ostrov Santos v Sušici opět ovládly poslední dubnový den čarodějnice a jim podobná stvoření.

OBRAZEM: V Sušici zazpívaly dětské sbory

Sušice - O víkendu se v Sušici konal nesoutěžní festival dětských pěveckých sborů „Je kraj, kde voní tráva..“.

Opil se a pak netrefil domů

Sušice – Rušné odpoledne prožili obyvatelé jednoho domu v Sušici, kam se snažil dobývat muž, který se opil a pak netrefil domů.

FOTOGALERIE: Sušicí projel průvod svatého Jiří

Sušice - Stovky lidí si v sobotu dopoledne užily na sušickém náměstí Svobody jízdu svatého Jiří.

PODÍVEJTE SE: Děti odemkly v Sušici studánku

Sušice - Jaro, jaro, jaro už je tu… A hurá otvírat studánku.

FOTOGALERIE: V Sušici zapsali budoucí prvňáčky

Sušice - Do školních lavic usedli poprvé budoucí prvňáčci při zápisech, které se v Sušici konaly minulý týden.

Nechal si vyplatit vyšší důchod, hrozí mu dva roky

Sušice – Policisté na obvodním oddělení v Sušici ukončili prověřování případu týkajícího se vyplacení vyšší částky důchodu.

PODÍVEJTE SE: První ročník festivalu měl velký úspěch

Sušice – Od čtvrtka do soboty se v sušickém centru Prostor konal festival dokumentárních filmů o lidských právech, na který zavítalo zhruba 900 návštěvníků.

Aneta Omastová měla nejlepší fotky v republice

Sušice – Do třetice všeho dobrého. Tímto heslem se řídil fotografický kroužek při Základní škol T. G. Masaryka v Sušici a přihlásil se do soutěže Photocontest.

Sommerová dostala nabídku z extraligy

Sušice – Výbornou domácí sezonu měla 13letá stolní tenistka za Sušice Helena Sommerová.

Sušicí projede jízda sv. Jiří, poté začnou závody koní

Sušice – Na jízdu sv. Jiří a závody chladnokrevných koní se můžete vydat 14. dubna do Sušice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT