VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SUŠICE

Město Sušice, často též nazývané „Brána Šumavy“, leží v nadmořské výšce 465 m ve Svatoborské vrchovině, v údolí vroubeném zvlněným věncem Kalov. Bývalé královské město se rozprostírá po obou březích kdysi zlatonosné řeky Otavy a žije zde okolo 11 500 obyvatel. Sušice leží v Plzeňském kraji a od r. 2003 je obcí s rozšířenou působností pro 30 obcí. Město nabízí řadu možností kulturního, sportovního i rekreačního vyžití. Velké množství hotelů, penzionů a restaurací v Sušici a okolí je připraveno nabídnout své služby. V části města byla vyhlášena městská památková zóna s mnoha zajímavými stavbami a objekty.

Za vzornou péči získala nemocnice certifikát

Sušice – Kvalita ověřená Nadací Krása pomoci – takový certifikát udělila stejnojmenná nadace Oddělení následné péče Nemocnice Sušice. Toto oddělení se tak stalo vůbec prvním zařízením v České republice, které tento certifikát dostalo.

FOTO: Z Otavy v Sušici se vylévají kry

Sušice – Část ostrova Santos, který se rozprostírá podél řeky Otavy se proměnil v ledové a sněhové království. K vidění tam jsou obrovské kusy zmrzlého sněhy a ledu. Zatím ale nedělají žádné větší problémy.

V mrazech se na náměstí toulalo dítě jen v pyžamu

Sušice – Pětiletý chlapec oblečený jen do pyžámka se v sobotu v devět hodin večer, kdy byly teploty pod nulou, potuloval po sušickém náměstí. Naštěstí si ho dříve, než promrzl, povšiml jeden z kolemjdoucích a odvedl ho na stanici tamních strážníků.

S kamarádem popíjel, pak ho zbil a oloupil

Sušice – Kamarád ho pozval na návštěvu k sobě domů, kde s ním popíjel a pak ho nechal přespat. Dvacetiletý mladík ze Sušice se mu „odvděčil“ tím, že ho napadl, zbil a oloupil.

OBRAZEM: V Sokolovně řádili Horkýže Slíže

Sušice - Sokolovnu v Sušici rozbouřila v pátek slovenská skupina Horkýže Slíže.

Chirurgickou ambulanci podpoří město Sušice dotací

Sušice – Petice, rozšíření správní rady a příspěvek na chirurgickou ambulanci sušické nemocnice. To byly tři hlavní body středečního zasedání zastupitelstva v Sušici, které se pro velkou účast obyvatel konalo v tamním kině.

Dlouhoveští páťáci pomohou Domovu svaté Zdislavy

Sušice – Domovu svaté Zdislavy pro matky s dětmi v tísni v Klatovech pomohou páťáci ze základní školy v Dlouhé Vsi a jejich rodiče. Domovu věnují výtěžek karnevalu, který pořádají v pátek v sušické Sokolovně.

Královnou je Galušková, hvězdou Krůsová

Sušice – Na trůn nejúspěšnějšího sportovce roku okresu Klatovy se po úterním slavnostním vyhlášení stejnojmenné ankety v sušickém kině vrátila vodní slalomářka Klubu vodních sportů (KVS) Sušice a reprezentantka České republiky Karolína Galušková.

Sušický aquapark se blíží k půl milionu návštěvníků

Sušice – Aquapark v Sušici se stal velmi navštěvovaným zařízením a i ti, kteří byli proti jeho postavení, mění názor. V nejbližší době už vystoupá počet návštěvníků na půl milionu.

Petici v Sušici podepsalo přes pět tisíc lidí

Sušice – Obyvatelům Sušice leží na srdci osud tamní nemocnice, dokazují to i tisíce podpisů pod peticí, kterou v prosinci dala do oběhu Zuzana Hrabá.

Po Sušici běhala divně se chovající liška, zastřelili ji

Sušice – Liška, u níž bylo podezření na vzteklinu, zaměstnala koncem minulého týdne sušické strážníky.

V Sušici bude nepřetržitá chirurgická ambulance

Sušice – Zdá se, že lidé ze Sušicka si budou moci oddechnout. Z jednání města Sušice a provozovatele tamní nemocnice, společnosti Penta, vyplynulo, že chirurgická ambulance bude v provozu nepřetržitě tak, jak obyvatelé i zastupitelé požadovali.

FOTOGALERIE: Karneval se Dlouhoveským povedl

Sušice - Neděle patřila v sušické Sokolovně dětskému karnevalu, který již poosmnácté pořádala ZŠ a MŠ Dlouhá Ves. Na sále si ho užily děti nejen z Dlouhé Vsi, ale i Sušice a dalších míst.

Nasadil mu parohy a pak mu ještě rozmlátil auto

Sušicko – Život není matematika, a tak zdaleka ne vždy platí, že dvě minus dávají plus. Své o tom ví i Marek U. (37) ze Sušice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT