VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KLATOVY

Královské město Klatovy bylo založeno roku 1260 českým králem Přemyslem Otakarem II. Město leží v šumavském podhůří poblíž jihozápadní hranice České republiky s Německem, 40 km jižně od Plzně. Klatovy jsou moderním městem s bohatou historickou tradicí. Počtem obyvatel jsou po Plzni druhým největším městem Plzeňského kraje.

Opilý narazil postupně do dvou sloupků a od auta odešel

Klatovy – Nehody opilého řidiče a ženy, která jela s vozem bez techničáku, museli ve čtvrtek řešit policisté v Klatovech.

V Klatovech pojmenují nové náměstí po zakladateli města

Klatovy - Zastupitelstvo města Klatovy schválilo na posledním zasedání návrh jednoho z členů Dušana Kučery, aby bylo prostranství nyní nazývané na Rybníčkách pojmenováno po zakladateli města Přemyslu Otakaru II. Klatovy tak budou mít po náměstí Míru, Erbenovo a Husovo další náměstí.

Pronásledoval bývalou přítelkyni a vyhrožoval jí

Klatovy - Policisté v Klatovech ukončili prověřování muže, který pronásledoval svoji bývalou přítelkyni a vyhrožoval jí.

Kolegyni z práce vylákal k lomečku a znásilnil

Klatovy – Pět let za mřížemi by měl strávit Petr Jansta (35), který vylákal za Klatovy a znásilnil kolegyni z práce. Už šestnáctkrát soudně trestaný recidivista musí navíc podstoupit sexuologickou léčbu.

Začnou opravy refektáře, potrvají zhruba rok

Klatovy – Poslední část jezuitské koleje v Klatovech se konečně dočká opravy, s pracemi se začne v nejbližší době. Náklady dosahují třiceti milionů korun. Na konci příštího roku už by si tam lidé mohli poslechnout koncert.

Předvedli tank, který bojoval v Peru

Klatovy – Vztah prezidenta T. G. Masaryka k armádě je tématem výstavy, která je až do 26. října k vidění v galerii Atrium klatovského kulturního domu.

Muž opakovaně padal, nadýchal 3,54 promile

Klatovy – Silně „pod parou“ byl muž, ke kterému vyjížděli v pátek policisté v Klatovech, kde měl podle oznámení muž opakovaně padat na zem.

Opilý mladík chtěl utajit, že řídil

Klatovy – Mladíci se nemohli dohodnout, kdo řídil auto, navíc byli opilí.

Kickboxer hrozil bombovým útokem na náměstí

Klatovy – Děsivou zprávu si přečetli někteří obyvatelé Klatov v neděli večer na svém facebooku.

Na náměstí v Klatovech zazpívá Bohuš Matuš

Klatovy – Město Klatovy se připojilo k Dnům evropského dědictví a na 14. a 15. září připravilo zajímavý program.

Uzavřou Vrbovu ulici v Klatovech

Klatovy – Během září se chystá v Klatovech další uzavírka silnice, tentokrát půjde o Vrbovu ulici.

Klatovy vyhrály. Kouče Straku ale mrzela hra v oslabení

Klatovy – Úspěšnou generálku na úvodní zápas druhé ligy proti Děčínu mají za sebou hokejisté Klatov.

Buty s Davidem Stypkou vystoupili na open airu Ekompilace

Klatovy - Ekompilace dorazila do Klatov i letos. Smyslem tohoto open air festivalu hudebních skupin je podpora myšlenky třídění obalového odpadu.

Gymnázium dostane nové učebny

Klatovy – Na zhruba 16,5 milionu korun přijde vybudování čtyř nových odborných učeben v podkroví budovy klatovského gymnázia a bezbariérového přístupu do celé budovy gymnázia.

Podchod už nechali opravit a vymalovat

Klatovy – Po tom, co jsme v Klatovském deníku uveřejnili článek, že se podchod v Plzeňské ulici v Klatovech stává nejostudnějším místem města, ho radnice nechala opravit a vymalovat.

Policisté hledají svědky nehody, která se stala ve čtvrtek v Plzeňské ulici

Klatovy – V Plzeňské ulici v Klatovech policisté opět řešili nehodu a hledají její svědky.

Uprchlá dívka se toulala Evropou. Spala v lesích, jedla zbytky

Klatovy - Tereza, která utekla od dcerušky, se podle rodiny chtěla dostat z vlivu špatné party. Toulala se po Evropě. Teď je sice doma, ale chce zase odejít, pryč od kamarádů, kteří ji táhli ke dnu.

Za týrání přítelkyně dostal cizinec podmínku

Klatovy – Šest měsíců s podmíněným odkladem na jeden rok „vyfasoval“ u klatovského okresního soudu Tunisan A. M. (41), který podle obžaloby dlouhodobě týral svou přítelkyni, se kterou bydlel v Klatovech. Muž se proti rozsudku, který padl po téměř roce od prvního líčení, na místě odvolal.

Nabourala auto, které navíc odrazila ještě na další před ním

Klatovy – Nehoda tří vozů ztížila provoz v úterý odpoledne v Plzeňského ulici v Klatovech.

Za natáčením nového klipu vyjeli do Španělska

Klatovy – Mladý klatovský zpěvák Adys se svou kapelou si dále plní své sny. Po vystoupení na festivalu Hrady CZ se rozhodli natočit videoklip ve Španělsku.

Z barelu unikl formaldehyd

Klatovy – K drobnému úniku formaldehydu z transportního barelu vyjížděli ve středu odpoledne hasiči do jedné z klatovských firem.

Prchajícího řidiče zastavil až druhý výstřel

Klatovsko – Ve vězení skončil muž z Nýrska, který srazil chodce, od nehody ujel a nereagoval ani na výzvy policistů. Zastavil ho až druhý výstražný výstřel. Nejde o jediný prohřešek.

Hokejisté nestačili na Landshut a stále čekají na výhru

Klatovy – Ani v šestém přípravném utkání nedokázali hokejisté Klatov zvítězit. Tentokrát byl nad jejich síly třetiligový německý tým EV Landshut, kterému na domácím ledě podlehli 1:3.

FOTOGALERIE: Prohlídky města měly úspěch

Klatovy – Oživené prohlídky města Klatovy měly velký ohlas, vydalo se na ně přes tisíc lidí, kteří se v rámci nich vrátili do dob Rakouska Uherska.

Od soboty otevřou Tyršovu ulici

Klatovy – Dopravní omezení v Klatovech, kde je od července uzavřena Tyršova ulice, v sobotu už téměř skončí.

„Divný zvuk“ osvětlení měli na svědomí cvrčci

Klatovy – Dvě úsměvné příhody zažili v posledních dnech klatovští městští strážníci.

Sundají šestimetrovou sochu z jezuitského kostela

Klatovy – Opravy jezuitského kostela na klatovském náměstí jsou v plném proudu. Hotovo by mělo být do konce roku 2019. Celkové náklady jsou vyčísleny na 102 milionů korun.

Tři sestry opět zaplnily kemp

Klatovy – Kemp Lázně v Klatovech se v sobotu opět zaplnil fanoušky skupiny Tři sestry, která tam letos zavítala o dva týdny dříve, než jsou Klatované zvyklí. Společně s nimi publikum rozezpívaly skupiny MZH a Doctor P. P.

Kruhový objezd u parku bude od pondělí opět otevřen

Klatovy – Po celý minulý týden byl uzavřen kruhový objezd u parku v Klatovech, čili křižovatka ulic Vídeňská, Tyršova, Puškinova a 5. května.

Námořnice získala v mezinárodní soutěži třetí místo

Klatovy – Dráha modelky se zalíbila dvanáctileté Kristýnce Korandové z Klatov, která má nejen s tímto oborem již několik zkušeností.

Klatovy zlepšily výkon. Na výhru to ale znovu nestačilo

Klatovy – Ve čtvrtém přípravném zápase, třetím na domácím ledě, změřili hokejisté Klatov síly s prvoligovou Kadaní, se kterou se již před dvěma týdny utkali na severu Čech (2:5).

Pavilon skla v Klatovech slaví již čtvrté narozeniny

Klatovy – Už čtyři roky mohou obyvatelé a návštěvníci Klatov zajít do Pavilonu skla a pokochat se šumavskými skly, prohlédnout si výstavy, přijít na komentovanou prohlídku či přednášku.

Do konce srpna budou v parku dokončena hřiště

Klatovy – Mercandinovy sady v Klatovech mohou návštěvníkům nyní připomínat v některých částech spíše staveniště. Jde o poslední etapu úprav parku, který by měl být kompletně hotový letos koncem listopadu.

Klatovy doma znovu prohrály. Špatný výkon, zlobil se Straka

Klatovy – Ani třetí přípravný zápas hokejistům Klatov výsledkově nevyšel. Svěřenci trenéra Michala Straky nestačili v úterý večer na domácím ledě na prvoligovou Slavii Praha, které podlehli 1:5.

Více než týden bude zavřený "kruháč" u parku

Klatovy – Od pondělí je zcela uzavřen kruhový objezd u parku v Klatovech. Jde o křižovatku ulic Vídeňská, Tyršova, Puškinova a 5. května. Uzavírka potrvá až do 23. srpna.

Klatovy v MOL Cupu vyzvou favorita

Klatovy – Dáme do toho všechno. O dobrý výsledek se porveme, slibuje kouč Čadek.

Terčem útoku psychicky narušeného muže se staly dvě „kebabárny“

Klatovy – Dvě prodejny kebabu v Klatovech, které patří muslimským majitelům, se staly v neděli večer terčem útoku 41letého místního muže. Ten poškodil výlohy, přičemž měl vykřikovat i protimuslimská hesla.

Přijede Arakain s Lucií Bílou

Klatovy – Parádní zážitek pro všechny rockery a metalisty slibuje akce, která se bude konat 7. září v klatovském kempu Lázně.

Skončily opravy stadionu

Klatovy – Na konci července skončila několikaměsíční celková rekonstrukce chlazení a plochy zimního stadionu v Klatovech.

Klatovy čeká během pár dní táborský balíček

Klatovy – Velká shoda náhod. Ale i s tím se už dalo dopředu kalkulovat.

Ladislav Smáha starší oslavil devadesáté narozeniny

Klatovy – Trenérská legenda basketbalového klubu BK Klatovy, která za svou bohatou kariéru vychovala nespočet mladých basketbalistů a basketbalistek, oslavila tuto sobotu 28. července velké životní jubileum.

Pobyt za mřížemi si muž, co projel pivní slavnosti, prodlouží

Klatovsko – Josef Mičan (38 let, na snímku) z Nýrska, který se vloni „proslavil“ tím, že při honičce s městskými strážníky projel klatovské pivní slavnosti a ohrozil tak tamní návštěvníky, si pobyt za mřížemi prodlouží. Klatovský soud ho potrestal za to, že se vyhýbal nástupu do vězení.

Medailové žně karatistů

Klatovy – Mladí závodníci z Klatovského klubu 3K (Karate klub Klatovy) vybojovali 24 medailí na regionálních závodech v Domažlicích a Chodově.

Místo přimontování skříňky se žena dočkala vulgárních nadávek

Klatovy – Hlídku městské policie si musela přivolat na pomoc žena z Klatov, která se setkala s až neuvěřitelným chováním pracovníků známé firmy vyrábějící kuchyně.

Muž řídil i přes zákaz, policisté jej v neděli přistihli dvakrát

Klatovy – Dvakrát během necelých tří hodin přistihli policisté za volantem Mazdy 323 osmadvacetiletého Sušičana se zákazem řízení.

Opilý řidič boural v Lubech

Klatovy – Téměř dvě promile nadýchal řidič Renaultu Mégane, který v neděli ráno krátce před šestou hodinou naboural v Lubech.

PODÍVEJTE SE: Otevření lanové stezky v klatovském parku se blíží

Klatovy – Nová lanová stezka v Mercandinových sadech v Klatovech už poutá pozornost mnoha návštěvníků, ale na jeho vyzkoušení si ještě musí několik dní počkat.

PODÍVEJTE SE: Skupina odvážlivců sjížděla na kole nepálské hory

Nepál, Klatovy – Čtyři nadšenci nechtěli volné chvíle trávit u moře, ale vyjeli si do Nepálu, kde poznávali krajinu ze sedla kol. Mezi nimi byl i klatovský fotograf Lukas Neasi.

Nicholas Kaňák přivezl z mistrovství světa stříbro

St. John's, Klatovy – Obrovského úspěchu dosáhli mladí čeští hokejbalisté na MS v kanadském městě St. John's.

Skrz mříže na psychiatrii prostrkoval pivo kamarádovi

Klatovy – V noci z neděle na pondělí si personál psychiatrie Klatovské nemocnice přivolal na pomoc městské strážníky, neboť pod oknem oddělení popíjel alkohol muž, který se choval nevhodně, mimo jiné rušil pacienty křikem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT