V japonském Sapporu na severně položeném ostrově Hokkaidó, kam byly kvůli vysokým tokijským teplotám přesunuty silniční atletické disciplíny, poběží pod pěti kruhy finálový závod v maratonu. Bude to její první olympijský start vůbec.

„Hrozně ráda bych doběhla a sesunula se na zem s pocitem, že jsem tam opravdu nechala všechno a prodala to, co jsem nakoupila,“ řekla usměvavá kráska v červenci na tiskové konferenci v Praze, kam si odskočila ze soustředění v italském Livignu, kde dlouho ladila formu.

close Marcela Joglová. info Zdroj: facebook M. Joglové zoom_in Marcela Joglová.

Marcela Joglová se na o rok odložené Hry dostala díky dubnovému výkonu v maratonském závodě na letišti Twente nedaleko nizozemského Enschede, kde zaběhla limit pro účast na sledované akci v Japonsku. Nejen, že výkonem 2:28:16 splnila potřebný čas, ale navíc si vytvořila nové osobní maximum.

close Marcela Joglová. info Zdroj: facebook M. Joglové zoom_in Marcela Joglová.

Nejdelší olympijský závod se běží v pátek od 23 hodin našeho času (6 hodin ráno v Japonsku), což je o hodinu dříve, než bylo původně plánováno.

Společně s Joglovou se na startu objeví i další Češky – plzeňská atletka Tereza Hrochová a česká rekordmanka v maratonu Eva Vrabcová Nývltová, která by měla běžet i přesto, že ji trápí problémy s pravou kyčlí i stehenním svalem.

Jak si české reprezentantky v japonské výhni povedou? Přímý přenos vysílá stanice ČT Sport.