Předchozí
1 z 5
Další

S fotbalem Marek začínal v pěti letech. „Nebo šesti, to už si přesně nepamatuji. Ani to, kdo mě k fotbalu přivedl, ale již odmalička mě bavilo doma na zahradě si kopat do míče,“ vzpomíná Marek na své první fotbalové krůčky.

Michal Marek v akci.Zdroj: Deník / Martin Mangl

Téměř celý svůj dosavadní život je hbitý obránce věrný klatovskému klubu. „První tréninky jsem zažil v Mochtíně, ale tam jsem moc dlouho nepobyl. Téměř ihned jsem šel do Klatov, kde jsem celou dosavadní kariéru. Už to bude patnáct let, co za Klatovy hraji,“ směje se.

Michal Marek v akci.Zdroj: Jindřich Schovanec

Svou premiéru v dresu A týmu divizního klubu si odbyl již před čtyřmi lety. „Nikdy na to nezapomenu. To je zatím můj největší zážitek. Anebo když jsme hráli přátelský zápas proti Viktorii Plzeň. Bylo super zahrát si proti hráčům, kteří jsou na tak vysoké úrovni,“ vzpomíná s úsměvem ve tváři.

Michal Marek v akci.Zdroj: Jindřich Schovanec

Michal Marek fandí Viktorii Plzeň a anglickému Manchesteru United. Jeho fotbalové vzory ale možná překvapí. „Fotbalových vzorů jsem měl více. Tím prvním a největším byl určitě Frank Lampard (legenda Chelsea a aktuální kouč londýnského klubu – pozn. autora). V současnosti se mi hodně líbí například německý reprezentant Toni Kroos,“ říká.

Michal Marek v akci.Zdroj: Deník / Martin Mangl

Kromě fotbalu si rád zahraje i jiné sporty. Některé pak jenom sleduje. „Třeba stolní tenis. Ten si moc rád zahraji. Celkem pravidelně sleduji hokej a formuli 1,“ popisuje. A co rád dělá ve svém volném čase? „Většinu času trávím s přítelkyní. Mám štěstí, že bydlím na vesnici, takže chodíme na procházky do lesa, nebo trávíme čas na zahradě, kde můžu také alespoň trochu trénovat,“ dodává Michal Marek, obránce fotbalového týmu z Pošumaví.

Michal Marek v akci.Zdroj: Jan Škrle