Předchozí
1 z 5
Další

Lukáš Týml: Hraje divadlo a pomáhá, kde může

Tak by se dal představit Lukáš Týml z Plánice, který má mnoho zájmů a pomáhá druhým, kteří to potřebují.

Tam, kde mohou lidé Týmla vidět v mnoha podobách, je plánické ochotnické divadlo, kde hraje. Každý rok hrají jinou hru a tak nemá o převleky nouzi. Diváky baví svými grimasy i stylem hry. O zábavu v jeho podání tak není nouze.

1 – Tam, kde mohou lidé Týmla vidět v mnoha podobách, je plánické ochotnické divadlo, kde hraje. Každý rok hrají jinou hru a tak nemá o převleky nouzi. Diváky baví svými grimasy i stylem hry. O zábavu v jeho podání tak není nouze.

V převlecích však není k vidění jen při vystoupeních divadla. Účastní se také oživených prohlídek na zámcích. Například si zahrál myslivce na zámku v Chudenicích při vánočních prohlídkách.

2 – V převlecích však není k vidění jen při vystoupeních divadla. Účastní se také oživených prohlídek na zámcích. Například si zahrál myslivce na zámku v Chudenicích při vánočních prohlídkách.

Díky své akčnosti se v roce 2019 zapojil také v rámci divadla do organizace pochodu Křižíkovo stezkou v Plánici. Jeho vstup do organizace byl vidět na první pohled hned při příchodu. Zaměřil se totiž mnohem více na propagaci a pozval mnoho svých známých a tak se poslední ročník stal rekordním co se týče počtu účastníků.

3 – Díky své akčnosti se v roce 2019 zapojil také v rámci divadla do organizace pochodu Křižíkovo stezkou v Plánici. Jeho vstup do organizace byl vidět na první pohled hned při příchodu. Zaměřil se totiž mnohem více na propagaci a pozval mnoho svých známý

Jeho dobré srdce mnozí ocenili rovněž v minulém roce, kdy před otevřením dobrovolnického centra ADRA v Klatovech vyjel se svým kamarádem Martinem Opatrným napříč republikou na koloběžce. Vyjeli z Ostravy a během cesty se snažili vybrat částku, kterou by chod centra v počátcích podpořili. „Chtěli jsme pomoci našemu kamarádovi Nikolu Novákovi otevřít centrum ADRA. Dobrovolnická centra fungují po celé republice, ale hlavně v krajských městech, to že je v Klatovech, je skvělé. Naše cesta trvala osm dní, jeli jsme zhruba 500 km. Cestou jsme navštěvovali dobrovolnická centra ADRA a zároveň jsme se snažili pomáhat v domovech důchodců. Doufáme, že se lidé k dobrovolnictví přidají a budou chtít věnovat čas něčemu, co má smysl, stejně jako my,“ řekl Týml.

4 – Jeho dobré srdce mnozí ocenili rovněž v minulém roce, kdy před otevřením dobrovolnického centra ADRA v Klatovech vyjel se svým kamarádem Martinem Opatrným napříč republikou na koloběžce. Vyjeli z Ostravy a během cesty se snažili vybrat částku, kterou

Nepomáhá ale v organizaci ADRA, ale také handicapovaným sportovcům, kteří hrají florbal na elektrických vozících. Hraje s nimi, trénuje s nimi, ale také je pojí velmi silné přátelství, takže spolu netráví čas jen na hřištích, ale také ve volném čase.

5 – Nepomáhá ale v organizaci ADRA, ale také handicapovaným sportovcům, kteří hrají florbal na elektrických vozících. Hraje s nimi, trénuje s nimi, ale také je pojí velmi silné přátelství, takže spolu netráví čas jen na hřištích, ale také ve volném čase.