Předchozí
1 z 5
Další

Krejčiřík s fotbalem začínal v šesti letech. „K fotbalu mě přivedl taťka, sám hrál fotbal a já jsem se na něj chodil často dívat. Pak jsem si párkrát zkoušel kopnout to balonu a začalo mě to dost bavit,“ vzpomíná na své začátky rychlonohý záložník.

Zdeněk Krejčiřík.Zdroj: Jindřich Schovanec

A co ho na tomto kolektivním míčovém sportu nejvíce baví? „Vyhrávat (směje se). Strašně nerad prohrávám. Pak se mi na něm také líbí týmovost. Jsem rád v kolektivu lidí, co mají stejný zájem. A myslím si, že máme v Klatovech velmi dobrou partu,“ svěřil se fotbalista.

Zdeněk Krejčiřík.Zdroj: Jindřich Schovanec

Stejně jako celá řada dalších mladých fotbalistů i Krejčiřík má svůj vzor. Byť ten už fotbal dávno aktivně nehraje. „Mým vzorem je David Beckham. Vždycky se mi ve hře tohoto hráče líbila jeho preciznost a pracovitost,“ chválí ikonu anglického (nejen) fotbalu.

Zdeněk Krejčiřík.Zdroj: SK Petřín Plzeň

A jeho oblíbený tým? „Jednoznačně Slavia Praha. Fandím jí už odmalička. Ve světě mám rád PSG, protože se na jejich styl fotbalu dobře kouká. A také mám rád Kyliana Mbappého (úsměv)."

Zdeněk Krejčiřík.Zdroj: David Koranda

Kromě fotbalu si talent klatovského klubu, který s fotbalem začínal v nedalekých Lubech, rád zahraje florbal nebo basketbal. A mimo sport? „Rád poslouchám hudbu a zahraji si na bicí. To je můj další koníček. Navíc hudbou se odreaguji od všeho,“ prozradil závěrem.

Zdeněk Krejčiřík.Zdroj: Jindřich Schovanec