Vyrazit můžete v sobotu 21. února třeba na klatovské náměstí Míru, kde na vás čeká jak masopustní průvod v 10 hodin dopoledne (start masek u sokolovny v Klatovech), tak i staročeská zabijačka. Na náměstí budou ukázky prodeje zabijačkových pochoutek, a to vše s hudebním doprovodem. Těšit se zde můžete na soutěže pro děti i dospělé a vystupovat zde bude i živá hudba. Akci pořádá Tělocvičná jednota Sokol Klatovy, městské kulturní středisko a firma Maso West Klatovy.

Průvod projde také Habarticemi, Chlistovem, Svéradicemi, Předslaví, Borovami, Mokrosuky a dalšími obcemi.

Hasiči z Dlouhé Vsi ve spolupráci se základní školou pořádají v sobotu průvod obcí již podruhé. Rej masek odstartuje v sobotu 21. února ve 13 hodin od základní školy v Dlouhé Vsi. Za doprovodu harmoniky projde průvod obcí a skončí u místní hasičárny, kde budou připraveny skutečné vepřové hody.

Návštěvníci zde ochutnají dobrůtky ze zabijačky, jako jsou jaterničky, jelítka, tlačenka a chybět nebude ani klasická prdelačka. Pro zpestření hasiči připravují soutěž o nejhezčí masku, a to hned ve dvou kategoriích, děti a dospělí. První cena bude obzvláště zajímavá.

„Loni jsme takovou akci organizovali poprvé a k našemu překvapení o ni byl obrovský zájem. Letos jsme už na všechno lépe připraveni, takže jídla i pití bude dost. Zkrátka hody, jak mají být. Chtěli bychom pozvat všechny lidi a budeme rádi, když přijdou v maskách. Hrát bude harmonika a doufám, že vyjde i počasí jako loni.“ sdělil Deníku velitel SDH Dlouhá Ves Ladislav Gregor.

Program masopustů na Klatovsku>>

(pou,ab)