Výstava, která bude zahájena v pátek 22. června, bude věnována pivu, pivovarnictví, hospodám a všemu, co s tím souvisí. Umístěna bude opět ve společenské místnosti „U Trčků" ve Velkém Boru a potrvá do 22. července. „Vernisáž naší výstavy se uskuteční  v pátek 22. června od 17 hodin, kdy v programu  vystoupí pěvecký sbor Velkobor, tentokrát s doprovodem harmoniky a s písničkami věnovanými právě pivovarům, pivu a hospodám. Připravena je také ochutnávka piva vařeného v pivovaru v Železné Rudě," informuje za organizátory Václav Drha.

Tato výstava je v pořadí již čtrnáctá a pořadatelé věří, že si do jejich obce najde cestu dlouhá řada návštěvníků, tak jako při výstavách předcházejících. K vidění tam budou exponáty, které zapůjčilo Pivovarské muzeum Plzeň a také sběratelé z blízkého i vzdáleného okolí. „O víkendu 22. – 24. června se koná ve Velkém Boru pouť, takže bude příležitost navštívit nejen výstavu, ale také pouťové atrakce na návsi. V sobotu 23. června se koná v kulturním domě taneční zábava, na které zahraje skupina Experiment. V sobotu je TJ Sokol Velký Bor také pořadatelem turnaje fotbalové amatérské ligy žen, kde bude startovat osm dívčích týmů. Turnaj bude zahájen v 9 hodin. V neděli od 14 hodin se na stejném hřišti odehraje zápas mezi místní fotbalovou jedenáctkou a výběrem z klubů v okolí. V neděli se v místním kostele sv. Jana Křtitele uskuteční také od 9.30 hodin pouťová mše svatá, na které si mohou účastníci poslechnout opět místní pěvecký sbor Velkobor," popisuje program pouťového dění ve Velkém Boru starosta Václav Zábranský.

Výstava bude otevřena v pátek  22.června od 17 do 19 hodin, v sobotu 23. června  od 10 do 17 hodin a v neděli 24. června od 10 do 17 hodin. „Po celou dobu trvání bude výstava přístupná v pracovní dny od 7 do 15 hodin, o víkendech a svátcích po předchozí domluvě na obecním úřadu, nebo telefonních číslech 376 514 378, 376 514 255, 724 232 262," dodal Drha.