Hlavní hvězdou večera je kapela The Atavists z Hradce Králové, jejichž hudba se nese na pomezí blues a moderního rocku, s inspirací z 60. let. Skupina získala v letošním roce dvě ceny Anděl za Objev roku a Nejlepší album v kategorii rock. V letošním roce odehrála vystoupení na největších českých festivalech a rovněž předskakovala britské kapele Muse v pražských Letňanech.

Jako další se představí pražská čtveřice Dirty Blondes, jejichž koncerty bývají divoká show od začátku do konce. Kapela má na svém kontě dvě alba a na třetím momentálně pracuje. Kromě českých klubů mají obě kapely odehráno mnoho koncertů i v zahraničí, především pak v sousedním Německu, Rakousku nebo Švýcarsku.

Tyto dvě již stálice klubové scény doprovodí poměrně mladá uskupení a to pražští Black Holes a místní Anteater. Obě kapely však nezůstávají pozadu: pilně koncertují, vydávají singly a účastní se celorepublikových soutěží mladých kapel a talentů. Duo Black Holes se stalo objevem letošního ročníku známého pražského festivalu United Islands a na nyní vydává své první album doprovázené i videoklipem.

Klatovskému publiku dobře známá trojice Anteater se v letošním roce stihla zúčastnit tří soutěží, přičemž dvě vyhrála. Právě díky prvnímu místu v soutěži Múza 2019 bude kapela nahrávat album v klatovském studiu Ex-Avik, na které se momentálně také připravuje. Koncert ve Falconu bude tak jedním z jejich posledních před nástupem do studia.

Večer plný kytarové muziky odstartuje úderem 20. hodiny.