Již počtvrté mají diváci možnost navštívit divadelní festival, který pořádá plzeňský Divadelní spolek Jezírko ve spolupráci s městským kulturním střediskem. O tom, co na diváky čeká, jsme si povídali s jednou z organizátorek akce Hanou Rendlovou.

Na co se můžeme v Sušici těšit?

Letos diváky čeká jedna „klasika“, jedna bláznivá komedie a hned dvě sobotní pohádky pro děti. Zhruba třicítka herců se návštěvníkům představí v pátek 30. 7. ve hře Aloise Jiráska Lucerna. Známý příběh o odvaze mlynáře, lásce jeho schovanky Haničky, samotě kněžny i problémech nadpřirozených bytostí zaujme nejen hereckými výkony, ale také světelnými efekty a tanci víl. V sobotu večer se diváci mohou těšit na hosta Divadelních slavností - Divadelní soubor JakoHost, který se představí s hrou Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka. Ať už máme zubaře rádi či nikoli, vynikajícího stomatologa a čestného muže s pevnými morálními zásadami zubaře Svatopluka Nováka si diváci jistě zamilují.

Připravili jste nějaký program také pro dětské publikum?

Pro nejmenší diváky jsou na sobotní odpoledne připraveny dvě pohádky v podání dalšího hosta festivalu - Divadelní společnosti M&M Hranice. Od 13.00 mohou navštívit pohádku Pohádky z kufru, a od 15.00 hodin pohádku Prstýnek z pekla.

Proč právě Sušice a ostrov Santos?

Sušice i ostrov Santos jsou kouzelná místa a kam jinam se hodí divadlo do přírody nežli právě sem. V Sušici se hraje moc krásně a proto se sem rádi vracíme. Chodí malí i velcí diváci ze Sušicka i rekreanti a turisté, kteří sem zavítali třeba náhodou.